اجتماع و خانواده

«سیاه تنگرس» چیست؟ – تی تی آنلاین

تی تی آنلاین/لرستان یک کارشناس ارشد گیاهان دارویی گفت: نارنگی سیاه گیاهی است که در درمان بیماری های مختلف از جمله دیابت، چربی خون، پروستات و … کاربرد دارد.

سعیده امیری در گفت وگو با تی تی آنلاین، اظهار کرد: گیاه نارنگی سیاه با نام علمی Rhamno persica یکی از گیاهان خوراکی از خانواده عناب است.

در ادامه آمده است: گیاه نارنگی سیاه درختچه ای است خاردار که ارتفاع آن به سه متر می رسد و دارای شاخه های متناوب و شاخه های کرک دار است که در حالت قدیم گیاه به رنگ زرد، قهوه ای، قهوه ای و خاکستری در می آید.

امیری با نشان دادن اینکه از این گیاه در درمان دیابت استفاده می شود، گفت: دیابت نوع یک هنوز درمان قطعی ندارد، بنابراین این گیاه دیابت نوع دو را درمان می کند که خیلی به آنچه می خورید و وراثت بستگی ندارد. در این نوع دیابت مهم است.

ادامه می دهد: این گیاه صحرایی می تواند برای درمان چربی خون شما مفید باشد و کلسترول خون را به شدت کاهش می دهد و شما را از بیماری های مرتبط با چربی محافظت می کند.

امیری بیان کرد: پروستات یکی از بیماری هایی است که سال ها درگیر آن است، بدانید که با مصرف گیاه نارنگی می توانید به کاهش التهاب پروستات و پیشگیری از عوارض بعدی کمک کنید.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی در خصوص مصرف این گیاه در درمان سنگ کلیه اظهار کرد: سنگ کلیه بر اثر عوامل متعددی از جمله مصرف آب، محیط زندگی، نوع خواب تشکیل می شود و بدانید که کلیه ها هستند. یکی از ساختارهای اصلی بدن انسان که بدون آن نمی توان سموم و مواد اضافی را از بدن خارج کرد: اگر سنگ کلیه شما تشکیل شده است، بهتر است از گیاه نارنگی استفاده کنید تا این که سنگ را سریع خارج کنید.

وی افزود: این گیاه می تواند به عنوان مسکن عمل کند و بسیاری از دردهای مفصلی و موضعی را کاهش دهد.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا