اجتماع و خانواده

شناسایی ۱۷۶ باند حرفه‌ای فعال در زمینه کلاهبرداری رایانه‌ای

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سردار وحید مجید گفت: با دریافت چندین فقره پرونده در پلیس فتا یکی از استان ها، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفته است.

این افسر ارشد انتظامی افزود: متهمان پرونده از طریق پیام های موبایلی با شهروندان تماس می گرفتند و با آرم صداو سیما به برنده قرعه کشی پیام می دادند و اطلاعات شخصی و بانکی را اخذ و سپس سامانه های الکترونیکی بانک را فعال می کردند. بالاخره یک غریبه درست کردند. کسر از حساب های ارسال شده

رئیس پلیس سایبری کشور ادامه داد: با بررسی های کارشناسی و اقدامات فنی انجام شده توسط کارشناسان سرمایه فتا، در نهایت متهم پرونده با کسب مجوز قضایی شناسایی و دستگیر شد.

وی اعلام کرد: این اشیاء در تحقیقات مذکور به کلاهبرداری اعتراف و 63 نفر به ارزش چهار میلیارد ریال شناسایی شدند.

رئیس پلیس فتا فرجا تصریح کرد: با اقدامات فنی و ویژه یگان های پلیس فتا استان، در ابتدای سال جاری 176 باند در زمینه کلاهبرداری رایانه ای شناسایی شده و 329 نفر در این زمینه دارند. وی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

سردار مجید اعلام می‌کند: هرگونه تماس تلفنی یا پیامی که از طریق خطوط و پیام‌های شخصی به‌ویژه از شبکه‌های اجتماعی خارجی با آرم صداوسیما، عنوان قرعه‌کشی یا برنده شدن جوایز دریافت شود، کلاهبرداری محسوب می‌شود و برای مردم عزیز است. که صداوسیما و هیچ دستگاه صوتی برای پرداخت جوایز با پیام ها و خطوط تلفن شخصی تماس نمی گیرد، لذا از هرگونه اطلاعات شخصی و کد دریافتی از طریق پیامک به افراد ناشناس اکیدا خودداری می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا