فرهنگ و هنر

شهدا تجلی فرهنگ مقاومت، ایستادگی و ایثارند

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شهدا فرهنگ مقاومت، صبر و ایثار را تجلی کردند، گفت: یاد و خاطره آنان به یاد ملت ایران نوشته شده است.

به گزارش تی تی آنلایندکتر. عبدالحسین کلانتری امروز پنجشنبه 25 دی ماه در مراسم گرامیداشت مراسم روز شهادت حواریون که با یاد و خاطره شهیدان هویزه برگزار شد، با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت از ضروریات امروز است، تاکید کرد. جامعه، حکومت، فرهنگ سیاسی، سیاسی و نیازهای دانشگاه ها و تحصیلات دانشگاهی، شهدای بزرگوار با عشقی وصف ناپذیر، جامعه خوبی را ساختند.

وی با بیان ارزش های شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: اینها برای هویت ملی ایران خوب است و دفاع ما را در برابر دشمنان افزایش می دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ارزش‌ها گاه فراتر از خطوط آماری است و در رشادت و صلابت افرادی مانند ایذه نوجوانی که برای نجات دو نفر دیگر جان خود را از دست داد تجلی می‌یابد. مردم در مورد هستی و فقط نمونه های دیگر.

کلانتری تصریح کرد: این کالاها هسته تمدن ایران باستان را تشکیل می دهند که منشأ بسیاری از معارف اسلامی و ثمره آن به شهادت رسیدند مانند همت، باکری، علم الهدی، فخری زاده، سلیمانی و احمدی روشن. “

وی ادامه می دهد: این فرهنگ و فایده هنوز در دانشگاه ها وجود دارد و در مکان های تاریخی مانند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، علم جهاد، سلامت جهاد و… خود را نشان می دهد. بنابراین، رهبران فرهنگی سازمان ملل متحد باید از جوانان حمایت کرده و زمینه توسعه بیشتر را برای آنها فراهم کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه جوانان عوامل آینده در این محیط و محیط هستند، گفت: فاصله گذاری در دانشگاه ها.

دکتر. کلانتری خاطرنشان کرد: باید به جوانان فرصت و ایمان بدهیم زیرا حوزه علم و جهاد فرهنگی هم اکنون نیازمند است و مدیران، افسران و سربازان این علوم از دانشگاهیان و دانشجویان هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا