فرهنگ و هنر

شهید سلیمانی نمونه کامل انسان تربیت شده در مکتب اسلام است

حجت الاسلام مرتضوی در نشست هم اندیشی شهید سلیمانی; مرد دوست، رهبر و الگو است در نبطیه لبنان گفت: شهید سلیمان نمونه کاملی از یک انسان عمل شده در اسلام است.

به گزارش تی تی آنلاین، روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نشست هم اندیشی «شهید سلیمانی: رهبر و الگوی بشردوست» حجت الاسلام سید محمدرضا مرتضوی وابسته به جمهوری اسلامی ایران در حزب الله لبنان در شهر نبطیه لبنان.

در این جلسه جمعی از کارشناسان و افراد در خصوص مجموعه اقدامات و افتخارات شهید قاسم سلیمانی و نمونه این اقدامات به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

حجت الاسلام مرتضوی در این دیدار با اشاره به مبارزه قهرمانانه سردار سلیمانی با تروریسم گفت: ثبات امنیت در کشور مرهون سربلندی سردار سلیمانی، ایثار و از خودگذشتگی اوست.

وابسته فرهنگی کشورمان در لبنان اظهار داشت: او فرماندهی بود که برای دفاع از ارزش های ملی و اسلامی مبارزه را ترک نکرد.

وی افزود: سردار سلیمانی را به حق می توان الگوی ایثار و انسانیت معرفی کرد. با اینکه در جنگ مجروح شده بود، در مقابل نیروهای بعثی عراق جنگید. اخیراً ثابت کرده است که صدایی فریاد بر مظلومان است و به نمایندگی از مظلومان و سرنگون شده به صفوف گروه های تروریستی حمله کرده است.

حجت الاسلام مرتضوی با حضور در مکتب شهید سردار سلیمانی گفت: عمل عادل، بندگی نالایق، تواضع و ساده زیستی برای حاج قاسم سلیمانی شناخته شده بود. این سؤالات در کنار اخلاص مادی در عمل و پرهیز، جزء اصلی مکتب شهید سلیمانی است.

در سوی دیگر سخنان از سردار شهید سلیمانی به عنوان شخصیتی چشمگیر یاد می شود و می گوید: سردار سلیمانی علاوه بر شناسایی از سوی دشمن، دارای نخبه نظامی نیز بوده است. او شخصیتی تأثیرگذار داشت. او در زندگی اش بیشترین توجه را داشت و بعد از شهادت، نفوذش در دنیا به اندازه کافی مشخص است و این وجه تمایز سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی از دیگر فرماندهان نظامی به ویژه فرماندهان سرافرازش است.

وابسته فرهنگی کشورمان در لبنان خاطرنشان کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی نقطه عطف تاریخی مهمی بود که افتخاری برای محور مقاومت و کسانی خواهد بود که با لکه‌های دروغین و ابدی بر پست‌های رهبران ما مبارزه می‌کنند. جبهه استکبار جهانی

در پایان این جلسه حجت الاسلام مرتضوی به تمامی سوالات پاسخ داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا