حوادث

صدور حکم ۲۸ نفر از متهمان تخلفات مالی شهرداری و شورای اسلامی سلمانشهر

تی تی آنلاین/مازندران رئیس کل دادگستری استان مازندران از محکومیت قطعی ۲۸ متهم پرونده تخلفات اقتصادی کارگران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سلمانشهر از شهر عباس آباد خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین، حجت‌الاسلام المسلمین محمدصادق اکبری والمسلمین یکی از اهداف راه‌حل در رسیدگی به پرونده‌ها، انتقال معنا و اهمیت موضوع به معلمان ذی‌صلاح با هدف کشف سریع جرایم و ارائه دلایل و ادله است. دفاع؛ وی گفت: بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات شهرستان تنکابن و عباس آباد، از مشاهده تخلفات مالی و نتایج جرایم مالی در شهرداری سلمانشهر و شورای اسلامی شهر عباس آباد، بلافاصله این پیشنهاد در دستور کار قضایی قرار گرفت. نظام استانی

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: برای شناخت یکی از مهم ترین قضاوت ها باید به سرعت، قطعی و قانونی در پرونده های مختلف فساد بویژه مفاسد اقتصادی و همچنین برای سلامت بهتر رسیدگی شود. نظام اداری و تاکید مکرر بر اعدام رئیس قوه قضائیه.

این مسئول ادامه داد: دادگستری مازندران بیش از هر زمان دیگری با متخلفان و مظاهر فساد در دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی مبارزه کرده و تمام تلاش لازم را برای افزایش انضباط سازمان مذکور به کار گرفته است. بدن او ساخت

حجت الاسلام والمسلمین اکبری بیان کرد: در این پرونده برای 69 نفر از مجرمان حکم به مجازات صادر شد و دادگاه بدوی 55 نفر از آنها را محکوم کرد. در خصوص فرجام خواهی محکومان نیز پرونده به یکی از شعب تجدیدنظر استان ارجاع شد و قضات دادگاه تجدیدنظر مذکور در پرونده بزهکاری بیست و هشتم رای دادگاه بدوی را با عده ای معدود تایید کردند. اصلاحات

رئیس کل دادگستری استان مازندران دستور تشریح این حکم را صادر می کند و می افزاید: جرایم ارتکابی و نوع مجازات 3 محکوم علیه اینجانب به شرح زیر است. مجید شعبان نژاد سورنجی شهردار سلمانشهر در فاصله سال‌های 1392 تا 1396 به 10 سال حبس تعزیری، انفصال از خدمات دولتی به مدت 2 سال و 9 فقره محرومیت از فعالیت در شهرداری‌ها و شرکت‌ها محکوم شد. چندین بار درخواست یک راشی، تابعیت در سراسر کشور به مدت 2 سال و رشوه به تحمل 3 سال حبس، بهزاد نسیمی، سرپرست شهرداری زمان 1398 و دبیر وقت کمیسیون ماده 100. محیط زیست چند برابر یا چند برابر از یک محیط، به مجازات 10 سال حبس، انفصال موقت از دولت، ممنوعیت فعالیت در شهرداری ها به مدت دو سال، امتناع از حق ولادت در حق شهرداری. سالها حبس تعزیری عباس شیرین علینژاد عضو شورای اسلامی شهر سلمانشهر به اتهام ارتکاب محیط زیست به 10 سال حبس تعزیری، انفصال موقت از دولت و ممنوعیت از کار در شورای اسلامی و شهرداری به مدت دو سال محکوم شد. بارها یا مکرر از راشی، انتشار جمله در روزنامه کثیر التنهر.

یادآور شد: 25 متهم این پرونده که شامل تعدادی کارمند شهرداری و اداری، انبوه ساز و عامی بودند به حبس از 6 ماه تا 7 سال محکوم شدند و قرارها قطعی و لازم الاجرا است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه هشدار داد که پرونده برای 13 تجدیدنظر دیگر نیز مفتوح است که شهردار وقت و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر سلمانشهر با وجود اینکه حکم قطعی به دلیل تخلف وجود نداشت. در جستجو واضح است که اطلاعات باید بعد از صدور آخرین جمله داده شود.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا