اجتماع و خانواده

صفر تا ۱۰۰ صدور گذرنامه و برگ تردد برای راهپیمایی اربعین/ تمهیدات پلیس برای کاهش ازدحام جمعیت

سخنران فرجا نحوه ارائه خدمات گذرنامه و سفر، ساعات ارائه این خدمات در مراکز خدماتی و دلایل شلوغی برخی از مراکز را تشریح کرد.

سردار مهدی حاجیان در گفت وگو با تی تی آنلاین. وی با اشاره به ازدحام جمعیت در برخی مراکز مرتبط با دستگاه دیپلماسی گفت: پلیس در این زمینه اقدامات ویژه ای انجام داده و با توجه به اینکه امسال پیش بینی می شود حدود چهار میلیون نفر در راهپیمایی اربعین شرکت کنند، زمان زیادی داریم. . قبلا اعلام کرده بودیم که شهروندان برای تمدید یا دریافت گذرنامه به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند. هرچه به اربعین نزدیک می شویم، تعداد گزارشات خدمات گذرنامه افزایش می یابد. در این راستا یک سری اقدامات برای ارائه خدمات بهتر به متقاضیان انجام داده ایم.

وی در مورد هر یک از این اقدامات نیز چنین گفت: یکی از این اقدامات از کارت بازرگانی ویژه اربعین صادر می شود. این سیاست در خصوص پذیرش اتباع برای دریافت گذرنامه و شرکت در مراسم اربعین حسینی صادر شده است و شهروندانی که قبلا گذرنامه نداشته اند و یا گذرنامه آنها قبل از ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ صادر شده است می توانند اقدام کنند. خدمات فقط به «خدمات پلیس + X» مراجعه کنید. متقاضیان با دریافت «برگ ویژه اربعین» به‌عنوان سند سفر و به‌جای گذرنامه، می‌توانند با همان هزینه از مزایای محدودیت یک‌باره به اماکن مقصد در ایام اربعین امسال بهره‌مند شوند. یک دهم دیپلم مشترک

به گفته سخنگوی فراجا، برای دریافت اینگونه کارت تردد ویژه اربعین باید به دفاتر پلیس +10 یا سایت epolice.ir مراجعه کرد و برای صدور کارت تردد ویژه به مراکز صدور گذرنامه مراجعه نکرد.

وی افزود: سوال دیگر درج تبصره برای مدارک تحصیلی است که بعد از ششم شهریور ماه 1391 صادر شده است. اینها افرادی هستند که گذرنامه آنها پس از 15 شهریور 1392 صادر شده و اعتبار آنها به پایان رسیده یا شش ماه یا کمتر باقی مانده است. در صورت داشتن گذرنامه معتبر می توانند به دفاتر صدور گذرنامه مراجعه و از مزایای یک بار عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین امسال برخوردار شوند.

حاجیان افزود: سعی کرده ایم این خدمات را در بستر هوشمند ارائه کنیم، از این رو با برنامه های پلیس، شهروندان نیز می توانند با استفاده از این سامانه از خدماتی که از خدمات سرمایه +10 دریافت می کنند بهره مند شوند.

مدارک دریافت گذرنامه و سند مسافرتی

وی درباره مدارک دریافت این خدمات نیز گفت: اصل و کپی برگه ملی و گواهی اصالت باید نزد متقاضیان باشد.

سخنگوی فراجا در مورد استخدام مراکز نیز اظهار داشت: برای کاهش فراوانی خدمات پلیس شاغل +10 افزایش یافته و از ساعت 8 الی 6 بعدازظهر خدمات ارائه می شود. خدمات دیپلم نیز افزایش یافته است. علاوه بر این، این خدمات در روزهای هفته از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر باز هستند. در مراکز دیپلماتیک ساعات کاری افزایش یافته و خدمات با سرعت بیشتری انجام می شود. همچنین تعداد مراکز صادرکننده دیپلماتیک در تهران و برخی شهرها افزایش یافته است.

وی با تکذیب همه تلاش مشتریان برای کاهش زمان مشتریان گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا مردم زمان کمتری برای این خدمات دریافت کنند. این مقام اجرایی همچنین گفت: اقدامات با سرعت بیشتری در حال انجام است به طوری که خدمات گذرنامه در ایام منتهی به اربعین امسال نسبت به سال قبل بیش از 400 درصد افزایش داشته است. یکی حضور مردم برای پیگیری است. ما گزارش داده ایم که قرار است برگه های تردد از طریق ایستگاه ارسال شود، اما شاهدیم که برخی از عزیزان منتظر مراحل اداری نمی مانند و فکر می کنیم در آن مقطع بتوانیم خدمات را با سرعت بیشتری دریافت کنیم. آن را مکرر انجام خواهد داد.

صدور بیش از 1600000 گذرنامه و مدارک سفر

سخنگوی فراجا درباره خدمات پلیس در صدور گذرنامه و اوراق ویژه تردد در اربعین نیز گفت: تاکنون بر اساس آمار ما 350 مایل ویژه در اربعین صادر شده است که از این تعداد 310 هزار گذرنامه تحویل شده است. پست الکترونیک به زودی به مخاطبان تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برآوردها حدود 500 هزار نفر مشمول محدودیت های ویژه هستند، گفت: فردا و فردا کارت ویژه اربعین به متقاضیان داده می شود.

سخنگوی فراجا درباره تعداد گذرنامه های صادر شده نیز اظهار داشت: از ابتدای مرداد ماه یک میلیون و 348 هزار گذرنامه و بیش از 350 هزار گذرنامه ویژه صادر شده است و همکارانم در پلیس مهاجرت و مهاجرت فراجا به صورت شبانه روزی مشغول به کار هستند.

در این سایت بیشتر بخوانید:


تحویل بیش از 300000 بلیط ترافیک به اداره پست


مدت بلیط تردد اربعین چقدر است؟


نحوه ارسال بلیط تردد اربعین چگونه است؟


تمهیدات و شرایط تمدید اعتبار گذرنامه و صدور کارت سفر اربعین

حاجیان همچنین در مورد آن دسته از دفاتر پایتخت 10+ که امکان ارائه خدمات به متقاضیان را ندارند نیز گفت: تمامی دفاتر پایتخت 10+ باید خدمات ارائه دهند و از مردم می خواهم در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق بازرسی در محل به سامانه 197 اطلاع دهند.

آدرس هفت مرکز اداره گذرنامه در تهران

سخنگوی فراجا همچنین به افزایش درخواست شهروندان برای دریافت خدمات مرتبط با گذرنامه اشاره کرد و از اضافه شدن دو دفتر جدید برای ارائه این خدمات خبر داد و گفت: با توجه به استقبال گسترده شهروندان برای دریافت یا تمدید گذرنامه. همراهی با موکب اربعین حسینی، علاوه بر مرکز جریان تکالیف فرجه در خیابان ستارخان و دو مرکز در خیابان شهید مطهری تقاطع کوه نور و شهر ری، دو مرکز دیگر در تهران برای ارائه خدمات دیپلماتیک مرتبط ایجاد شده است. بر این اساس متقاضیان دریافت گذرنامه خدماتی می توانند به مجتمع اصلی پلیسی پایگاه دوم و دوم پلیس امنیت عمومی واقع در جاده شهید همت غرب، پشت جاده ستاری، خیابان شهید کامران کبیری طامه (شاهین)، خیابان بهار و چهارم عمومی مراجعه کنند. پاسگاه پلیس امنیت در میدان نابوبوت، جنب کلانتری 127 نارمک یک پاسگاه وجود دارد. دو مرکز دیگر نیز این خدمات را به شهروندان ورامین و شهریار در استان های شرق و غرب تهران ارائه می دهند.

وی افزود: متقاضیان توجه داشته باشند در صورت داشتن شرایط دریافت تردد ویژه اربعین به 10 اداره پایتخت مراجعه و درخواست خود را برای دریافت کارت تردد در این دفاتر ارائه کنند. خدمات مهاجرت و گمرک در آنجا خدمات مربوط به صدور یا تمدید گذرنامه را ارائه می دهد.

خبر اربعین را شنیدم.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا