بین الملل

طالبان : حقوق زنان افغان ارتباطی به آمریکا ندارد

به گزارش تی تی آنلاین، سخنگوی حکومت سرپرست طالبان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا درباره حقوق زنان افغان گفت که واشنگتن باید متوجه مسوولیت‌های خود در قبال قتل عام مردم غزه باشد و موضوع حقوق زنان در افغانستان هیچ ربطی به کاخ سفید ندارد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست طالبان در واکنش به اظهارات اخیر آنتونی بلینکن وزیر خارجه ‌آمریکا اظهار داشت: واشنگتن باید متوجه مسوولیت‌های خود در قبال قتل عام مردم ‌غزه باشد و موضوع حقوق زنان در افغانستان هیچ ارتباطی به کاخ سفید ندارد.

وی افزود: آمریکا با حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، چهره واقعی خود را به جهانیان نمایان کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ‌آمریکا در نشست «ائتلاف برای استقامت اقتصادی زنان افغانستان» گفته بود: واشنگتن بر تقویت توانایی‌هایی زنان افغان سرمایه گذاری می‌کند.

رینا امیری نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در این نشست، اظهار داشت: ۸۹۸ روز است که دختران از رفتن به مدرسه محروم هستند و ۸۹۰ روز است که طالبان به زنان این کشور دستور داده تا محل کار ترک کنند و در خانه بمانند.

پس از سقوط دولت گذشته کابل و تسلط کامل طالبان بر افغانستان، زنان این کشور از بسیاری از موارد از جمله آموزش و کار محروم شدند.

310310

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا