اجتماع و خانواده

طراحی شهری شرط لازم، نه کافی برای ترویج دوچرخه سواری

تی تی آنلاین/ قم فخر با بیان اینکه چنین شورای شهری پارکینگ های دوچرخه، مسیرهای ویژه دوچرخه سواری ایجاد می کند و جاده های مخصوص قفس را در نظر می گیرد و به آن نیاز دارد، اما کافی نیست: اگر همه این شرایط فراهم شده باشد تا فرهنگ سازی و فرهنگ سازی نشده باشد. پلیس کشور ما دوچرخه هایی مانند وسیله نقلیه و تجربه زندگی پذیرفته نمی شود. قطعا شاهد عدم استقبال در دوچرخه سواری خواهیم بود.

دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی است که در جامعه امروزی می تواند سبک زندگی افراد را تغییر دهد، نوعی سبک زندگی که افراد را در برابر بیماری هایی مانند افزایش وزن، نارسایی قلبی، دیابت، ضعف عضلانی و مفاصل و مشکلات روانی مصون می دارد. نه تنها در مورد جسم و روح.

استفاده از Tour de به عنوان یک جایگزین حمل‌ونقل بدون کربن می‌تواند منجر به استفاده مداوم از خودرو شود و بنابراین ممکن است در کاهش مصرف غذا، بار ترافیک و آلاینده‌های محیطی ناشی از خودروها موثر باشد.

همچنین استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل در شهر نه تنها باعث کاهش هزینه های اقتصادی مردم می شود، بلکه به کاهش هزینه های اقتصادی رانندگی در سطوح مختلف و استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل کمک می کند. جامعه متعهد نبوده و زیرساخت های لازم برای ترغیب دوچرخه سواری در منطقه به ویژه استان قم ایجاد نشده است.

محمدجواد فخر، شهروند و حافظ محیط زیست هر دو گروه دوستدار دوچرخه سواران و دوچرخه سوارانی که به طور مرتب در سطح شهر از دوچرخه استفاده می کنند، در گفت وگو با تی تی آنلاین، گفت: جوامع توسعه یافته و حامی محیط زیست باعث تشویق مردم می شوند. این نوع وسیله نقلیه در واقع به عنوان یک انتخاب سبک زندگی مورد استفاده قرار می گیرد که ناشی از مزایای اقتصادی و زیست محیطی آن است.

وی در خصوص مزایای استفاده از دوچرخه گفت: افرادی که در جامعه از دوچرخه استفاده می کنند آلودگی هوا را کاهش می دهند و بار ترافیکی شهری و مصرف مواد غذایی شهری را کاهش می دهند و دوچرخه ها به دلیل وزن کم به جاده های قیر آسیب می رسانند و آن هم ذخیره است. محیط ها و چرخه ای که در آن از منابع برای تعمیر و بازسازی آسفالت استفاده می کنیم.

فخر افزود: در شهرهای بزرگی مانند لندن جمعیت زیادی دارند و با آنها تجارت می کنند؛ از این ابزار برای ساختن جاده و تیرک و ماشین برای افراد بیشتر با استفاده از همان جاده های قدیمی و باریک استفاده می کنند. مردم را تشویق کنید. آنها در درجه اول برای حمل و نقل صورتحساب می گیرند.

وی گفت: این سیستم در کوتاه مدت منجر به سلامت جسمی و روانی افراد جامعه و در بلندمدت به حفظ محیط زیست و صرفه جویی کلان اقتصادی برای ملت ها و دولت ها منجر می شود. کار با دوچرخه و در نتیجه ورزش کردن، احتمال ابتلا به بیماری را بسیار کمتر می کند، بنابراین هزینه های پزشکی برای دولت- جامعه بسیار کاهش می یابد.تحقیقات همچنین نشان می دهد که چرخه دو هورمون سروتونین و دوپامین را آزاد می کند که یک منبع حیاتی در بدن است. اثربخشی نیروی انسانی در جامعه

فخر افسردگی را یکی از معضلات جامعه امروزی دانست و افزود: تحقیقات نشان داده است که حتی 20 تا 30 دقیقه سیکل نیز باعث ترشح اندورفین می شود، بنابراین دوچرخه سواری به عنوان ورزش هوازی در جامعه امروزی که افراد درگیر آن هستند به راحتی قابل دسترسی است. مشکلات و مشکلات زیادی وجود دارد.» بسیار مفید است و برای کسانی که دوچرخه می دوند، تفکر بالا و قدرت پایین دارند ثابت شده است.

وی ادامه می دهد: طرح باعث تناسب اندام می شود زیرا امروزه مردم به دنبال خوردنی و نوشیدنی هستند.

فخر عامل اصلی تاثیرگذار بر بی توجهی و بی توجهی شهروندان به استفاده از دوچرخه را حس سوء ظن دانست و تصریح کرد: بسیاری از مردم در این وضعیت ترافیکی شهری در سرعت های بالا نسبت به خودروها احساس بی خبر بودن می کنند و نگران صدمات جسمی ناشی از تصادفات هستند. عامل دوم نبود قوانین راهنمایی و رانندگی برای حمایت از دوچرخه سواران است و متأسفانه هیچ پوشش بیمه ای برای دوچرخه ها مانند موتورسیکلت و سایر وسایل نقلیه در برابر تصادف وجود ندارد.

وی یکی دیگر از موضوعات زیرساختی را برای فرهنگی و بین المللی شدن دانست و عنوان کرد: وارد کردن دوچرخه به وسیله نقلیه، هیچ کاری انجام نشده است و در بسیاری از موارد مردم می گویند خجالت می کشیم دوچرخه سواری کنیم، حتی اگر افراد متمول فکر کنند دوچرخه سوار هستند. . دوچرخه در جامعه به ویژه در استان قم متهم به بخل و ضعف مالی است. از طرفی تبلیغات خودروسازی و فروش خودرو با هدف ورود خودروهای لوکس و به روز از خودروهای لوکس خوب محسوب می شود. تا زمانی که هیچ کاری برای فرهنگ و تشویق مردم نداشته باشد، نه برای انقلاب.

فخر رویکرد متفاوتی را برای عدم حضور مردم در رویدادهای دوچرخه سواری مانند عدم حضور خودروهای تور معرفی کرد و گفت: ما در معابر عمومی یا دفاتر جلویی قفسه دوچرخه نداریم، حتی عدم استحمام کارگران در ادارات نیز مشکل است. یک چیز، ما مشکل خواهیم داشت.”

وی ایجاد پارکینگ دوچرخه مانند دوچرخه، مسیرهای ویژه دوچرخه سواری و در نظر گرفتن حصار و بزرگراه های ویژه از سوی شورای شهر را تکذیب کرد، اما کافی نیست، تصریح کرد: اگر همه این شرایط فراهم شده باشد تا فرهنگ سازی و فرهنگ سازی انجام شود. پلیس کشور ما دوچرخه هایی مانند وسیله نقلیه و تجربه زندگی پذیرفته نمی شود. قطعا شاهد عدم استقبال در دوچرخه سواری خواهیم بود.

فخر ادامه داد: جامعه ما باید به جایی برسد که این وفاداری برای همه شهروندان ایجاد شود، تور دی سرویس یعنی انتخاب یک طرح سبک زندگی که باعث افزایش کیفیت زندگی و کاهش هزینه های اقتصادی و افزایش سطح بهداشت و حفاظت از محیط زیست می شود. باشد، اما فقط یک طراحی مودبانه مناسب برای چرخه کافی نیست.

این نشان می دهد که نقش مسئولان در همه جوامع و کشورها گامی مهم و نخستین برای مسئولان درگیر در این پروژه است و جامعه ای را که در آن معلمان، سالمندان، شورای شهر و سایر مسئولان از دوچرخه برای حمل و نقل استفاده می کنند، برندسازی می کند. دولت‌ها باید تأثیر قابل‌توجهی بر افراد جامعه را در اولویت قرار دهند و از سوی دیگر، بودجه‌های مسئولان باید با تأمین منابع مالی برای خرید دوچرخه و بیمه‌نامه‌ها و مشوق‌های قانونی و سیاست‌های حفاظتی منطبق باشد.

فخر تصریح کرد: استان قم شهر کوچکی است و نه تنها از خانه تا محل کار فاصله دارد، بلکه حتی اگر بخواهید از شرق به غرب یا شمال به جنوب شهر پیاده روی کنید، خیابان های سخت و صاف و بدون شیب وجود ندارد. ; بسیاری از ایالت های استان قم سختی رکاب زدن را کاهش داده اند.

وی با اشاره به اینکه گروه ها و افرادی که به صورت انفرادی در این پردیس فعالیت می کنند و تا به حال در استان قم حرکت و کمپینی برای چنین چالش هایی ندیده اند، افزود: دوچرخه سوار باید با زبان دوچرخه سواران سوار شود و مشکلات و مشکلات را پشت سر بگذارد. مسئولان، اما متاسفانه هیئت دوچرخه سواری چندان فعال نیست و نیازی به این کار نداریم.

فخر با بیان اینکه موضوع چرخه ترفیع مربوط به یک شغل و سازمان نیست و همه دستگاه های استان باید درگیر شوند، تصریح کرد: برای ارتقای چرخه و حل مسائل و مشکلات خود نیاز به گفت و گو و برنامه ریزی قبل از مسئولان استانی قضات دادگستری، قوه قضائیه و قانون، هیئت، شهرداری و فرمانداری تشکیل می شود.

وی افزود: دفتر ریاست جمهوری به عنوان دستوری که بر تمامی ادارات نظارت دارد بسیار قدرتمند است و می تواند قوانین را تنظیم کند، به ویژه در شرایط امروز که تاج درمان می شود، به نظر می رسد ورزش دوچرخه سواری و جامعه پزشکی بسیار زیاد است. ضروری تر است.” تائید کرد که بهترین وسیله نقلیه دوچرخه است، بنابراین فرمانداری می تواند به ادارات اطلاع دهد و تسهیلات ویژه ای در اختیار مسافران قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا