بین الملل

عکس | آمار و ارقام عحیب و غریب ایلان ماسک از مصرف دیتای ماهواره ای مجانی در اوکراین!

از ابتدای حمله روسیه به اوکراین و تهدید زیرساخت های ارتباطی این کشور، ماهواره های استارلینک ایلان ماسک به طور کامل در این کشور جنگ زده منهدم شده و هزاران ترمینال به این کشور ارسال شده است. اما دیروز اسپیس ایکس طی نامه ای به پنتاگون اعلام کرد که همچنان به هزینه های بیشتری برای پروژه استارلینک اوکراینی ادامه خواهد داد و حالا دلیل آن را در چندین توییت اعلام کرده است.

همه ما می دانیم که خدمات هر ارائه دهنده خدمات رایگان است و Starlink نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، ظاهراً تا به امروز، SpaceX با حداقل حمایت مالی از طرف های مختلف به فعالیت خود در اوکراین ادامه داده است. اقدامی که در آینده بدون حمایت مالی مناسب انجام نخواهد داد.

عکس مصرف رایگان داده های ماهواره ای جهش یافته بیگانه ایلان ماسک در اوکراین!

چرا اسپیس ایکس از پنتاگون درخواست حمایت مالی می کند؟

ایلان ماسک در چند توییت دلیل درخواست حمایت از پنتاگون را اعلام کرد. در یکی از این توییت‌ها، ثروتمندترین مرد جهان گفت که اسپیس ایکس به دنبال بازیابی هزینه‌های گذشته نیست، اما نمی‌تواند به طور نامحدود هزینه سیستم‌های فعلی را بپردازد و به ارسال مقاصد بیشتری ادامه دهد. علاوه بر این، به گفته ماسک، مصرف سیستم های اطلاعاتی در اوکراین 100 برابر بیشتر از مصرف معمولی است و پرداخت هزینه ها توسط اسپیس ایکس غیر منطقی تلقی می شود.

بیشتر بخوانید:

ایلان ماسک در پاسخ به یکی از توئیت‌ها درباره هزینه‌های نگهداری استارلینک در اوکراین گفت که علاوه بر پایانه‌ها، ایجاد، نصب و نگهداری شبکه، ایستگاه زمینی، اسپیس‌ایکس و البته هزینه‌های آن را پرداخت خواهد کرد. شرکت های مخابراتی باید برای دسترسی به اینترنت از طریق دروازه ها هزینه پرداخت کنند.

علاوه بر موارد فوق، هزینه های امنیتی نیز باید در نظر گرفته شود. اسپیس ایکس برخی از آخرین حملات سایبری روسیه را از دست داد. به گفته ماسک، Starlink در اوکراین ماهانه 20 میلیون دلار هزینه دارد.

ماسک چند روز پیش گفته بود که روسیه و اوکراین باید صلح کنند که با واکنش شدید مقامات و حتی مردم اوکراین مواجه شد. حتی در حال حاضر ماسک گفت که نمی تواند هزینه ها را پوشش دهد که ممکن است ادامه برنامه قبلی باشد.

5858

دکمه بازگشت به بالا