ورزش

فاصله تنیس ایران با دنیا زیاد است/ هیچکس از المپیک بدش نمی‌آید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، فینال هفته نخست مسابقات تور جهانی تنیس با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در زمین‌های تنیس المپیک کیش برگزار شد که در فینال هفته سوم این مسابقات، فیلیپ جیانو از رومانی و برانکو جووریچ از صربستان برای تصاحب عنوان قهرمانی با هم دیدار کردند که پایان نماینده رومانی با شکست حریف صربستانی خود موفق شد عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دهد.

رقابت‌های ۳۰ هزار دلاری تور جهانی تنیس مردان از ۶ تا ۲۰ اسفند ماه با حضور نمایندگانی از کشورهای روسیه ، هند ، کانادا ، ایتالیا ، رومانی، بلغارستان، اروگوئه، اتریش، چک، آلمان، لیتوانی، فرانسه، ونزوئلا، ازبکستان، پاکستان، لبنان، مالزی، مجارستان، مکزیک و ایران در زمین‌های تنیس المپیک کیش ادامه دارد.

میزبانی یک امتیاز مثبت است

امیر حسین بادی در گفت وگو با خبرنگار آنلاین، درباره کیفیت این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: هشتمین هفته مسابقات فیوچرز است که به میزبانی ایران برگزار می‌شود و فکر می‌کنم دو هفته دیگر هم در اردیبهشت ماه و البته اینبار در تهران میزبان این مسابقات باشیم. خوشبختانه برگزاری این رویداد در کشورمان برای ما تبدیل به یک امتیاز مثبت شده است.

وی افزود: اگر ما بخواهیم این مسابقات را در کشورهای دیگر شرکت کنیم برای هر هفته باید حدود هزار دلار هزینه کنیم که واقعا برای ما هزینه کمی نیست. اما با میزبانی‌های خوبی که ایران در این مدت به دست آورده علاوه بر صرف جویی در هزینه‌ها می‌توانیم با بازیکن‌های خارجی هم رقابت خوبی داشته باشیم.

فاصله تنیس ایران با دنیا زیاد است/ هیچکس از المپیک بدش نمی‌آید

حضور در المپیک غیر ممکن نیست

عضو تیم ملی تنیس ایران در ادامه خاطر نشان کرد: زمانی که در اولین هفته مسابقات فیوچرز شرکت می‌کردیم تنها یک بازیکن داشتیم که در رنکینگ جهانی حضور داشت ولی حالا که هشتمین هفته این رقابت‌ها به پایان می‌رسد اکثر ملی پوشان ما در رنک جهانی حضور دارند که اتفاق کوچکی نیست.

بادی در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه تنیس ایران از تنیس دنیا فاصله زیادی دارد، گفت: مسابقات مهمی است که همه دوست داریم حضور در آن رقابتها را تجربه کنیم. برای مثال کسی بدش نمی‌آید در المپیک بازی کند اما برای حضور در المپیک باید رنک زیر ۱۰۰ دنیا را داشته باشی که در حال حاضر در ایران چنین تنیسوری نداریم.

بازی مقابل استونی سخت خواهد بود

وی اضافه کرد: البته با این روندی که تنیس ایران در این دو سال اخیر طی کرده است حضور در المپیک هم خیلی غیر ممکن نیست. تجربه این اتفاق زمان بر است ولی شدنی است. شاید اگر این مسیر را ۵ سال به طور مداوم ادامه دهیم تنیس ایران هم بتواند روزی در المپیک نماینده داشته باشد.

بازیکن تیم دیویس کاپ ایران در پایان در مورد میزان آمادگی خود برای شرکت در این رقابتها گفت: تمرینات خوبی داشتیم و حضور در اردوی کیش و تور جهانی هم به این روند حفظ آمادگی خیلی کمک کرد. به زودی عازم سریلانکا خواهیم شد که مقابل استونی قرار بگیریم. استونی تیم قوی دارد و یکی از بازیکنان آن رنک ۱۹۰ دنیا را دارد که اگر قرار باشد با این بازیکنش مقابل ما بازی کنند قطعا کار برای ما سخت خواهد بود.

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا