بین الملل

فرانسه تصمیم صهیونیست‌ها برای ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی در قدس را محکوم کرد

فرانسه تصمیم مقامات صهیونیست مبنی بر اعضای مجوز ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای تاکید کرد: «استعمار بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی است. دولت اسراییل با تصویب پروژه‌های شهرک سازی جدید، امکان ایجاد یک کشور پایدار و یکپارچه فلسطینی در آینده را تضعیف می‌کند و چشم انداز راه حل دو دولتی را به خطر می‌اندازد.»

 فرانسه همچنین از مقامات رژیم صهیونیستی خواست تا این تصمیم را لغو کنند.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه عصر جمعه در شصت و سومین روز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد: شمار شهدای تجاوزات نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به ۱۷ هزار و ۴۸۷ تن رسیده است.

وی همچنین از افزایش شمار مجروحان به ۴۶ هزار و ۴۸۰ تن خبر داد.

القدره همچنین در ادامه گفت: ۷۰ درصد قربانیان تجاوزات رژیم اشغالگر به غزه را کودکان و زنان بی‌گناه تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا