اجتماع و خانواده

فعالیت‌های قرآنی با جدیت پیگیری می‌شود

تی تی آنلاین/گیلان مدیرکل قرآن، اقامه نماز و اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با وجود همه مسائلی که وجود دارد، فعالیت های قرآنی با جدیت دنبال می شود، گفت: این الگوی آموزش قرآنی قرار است حفظ شود که در گیلان انجام می شود.

میکائیل باقری امروز در مراسم باشکوه برگزیدگان قرآنی گیلان که در مجتمع فرهنگی روستای ساحلی انزلی برگزار شد، گفت: این امر مرهون تلاش همه معلمان، معلمان و مدیران بود که اجازه ندادند فعالیت های قرآنی کاهش یابد در دوره کرونا، و خودشان شرکت کردند و در میادین کوارتت و پنج نفره درخشیدند، لطفاً.

وی با بیان اینکه با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد، فعالیت های قرآنی با جدیت دنبال می شود، افزود: گیلان همواره یکی از استان هایی است که در حوزه قرآنی خاص بوده و همواره در فرهنگ قرآن آموزان به یادگار مانده است. . مسابقات بین المللی قرآن که افتخار بزرگی است.

باقری ادامه داد: این الگوی آموزش قرآن از حوادث به یاد ماندنی گیلان منتشر شود. هر حافظ قرآن باید حداقل هشت حافظ قرآنی مشابه را که دائمی است تکثیر و تأسیس کند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هنرپیشه های قرآنی اگر احساس می کنید صحنه در جای مناسبی است، تردید نکنید و با قدرت ادامه دهید، زیرا دشمن در تلاش است ما را بسازد. اقلیت، به این تهاجمات توجه نکنید، زیرا یکی از دلایل دشمن این است که نشان دهد ما در اقلیت نیستیم.

وی ادامه داد: شاهد هستیم که روز به روز بر تعداد حافظان و پزشکان قرآن افزوده می شود. اگر قرآن را تلاوت و یاد کنیم ولی عمل نکنیم بیهوده است. صفا و توکل و ایمان قلبی باعث ماندگاری می شود تا از راه قرآن منحرف نشویم.

علم قرآن بهترین علم است

محمد فائزی نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری به آموزه های دینی و قرآن نیاز داریم. هر چه شیب ها بیشتر شود، انسان به هدایت الهی نیاز بیشتری دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه در زمان هایی که از نزول قرآن می گذرد، این کتاب آسمانی ریسمان محکم الهی بوده که در تقرب انسانیت و تقرب به خداوند نقش داشته است، افزود: در این زمانه . روزگاری که عصر فتنه و فتنه است فضای مجازی دشمن انسانیت و فطرت انسانی شده است که از این ابزار برای فریب جوانان استفاده می کنند، بنابراین پایگاهی قویتر از قرآن برای مقابله با این نادرست نمی بینیم.

فیضی بیان کرد: قرآن انسان را متحول می کند و کسانی که دور قرآن جمع می شوند محفوظ و هدایت می شوند و هر چه رابطه ایجاد شود امنیت فرد بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه قرآن همواره در متن آموزه های دینی بوده است، اعلام کرد: باید به طور جدی به امر آموزش قرآن و آموزه های قرآنی با جدیت پی گیری شود تا بتوانیم بگوییم بهترین ها را قبل از قرآن تجربه کرده ایم. .

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: از نظر آموزشی 12 سال قرآن از نظر هنری داریم. بیایید برای دانستن دانش خوب مسیرها را طی کنیم و در زندگی خود بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه روشن ترین علوم قرآنی مناسب ترین است خاطرنشان کرد: از نظر برنامه ریزی باید بیشتر به قرآن نزدیک شد و آموزه های دینی قرآن را وارد زندگی تحصیلی دانش آموزان کرد.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا