بین الملل

فعال‌سازی مکانیسم ماشه برجام را نابود می‌کند/لزوم پرداخت غرامت به ایران در صورت بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای

در یادداشت اخیر ، دیوید سیسرو ، نویسنده آمریکایی ، در مورد بازگشت تحریم های سازمان ملل نوشت که منجر به عدم تعادل کامل شورای امنیت می شود ، توازنی که قبلاً توسط یونسکو به شدت آسیب دیده بود و آن را خروج آمریکا از توافق هسته ای خوانده بود.

اسمیت ، که بسیاری از ایالات متحده را در شورش 2000s عراق و هسته ای ایران نوشت ، چرا غرب در 2013 اشتباه می کند ، در یادداشتی از خاورمیانه گفت ، این خوب نبود. بایدن همچنین به پرداخت میلیاردها دلار خسارت به دلیل جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران کمک می کند.


بیشتر بخوانید:

شورای امنیت علاوه بر بازرسی از آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال انجام ایران ، برای نظارت بر انطباق با ایران ، “مراحل مورد نیاز برای هیئت آژانس انرژی هسته ای” را خواستار شد

از بین همه نهادهای روسیه در مواردی که مربوط است ، برای فعال کردن مکانیسم ماشه ایالات متحده موردی نیست


خلاصه ای از این معروف که دنبال نمی کند:

مایک مارکوس که وزیر امور خارجه آمریکا به ایران در سال 2018 در واشنگتن صادر کرده بود و 12 ساله بود ، لزوم توقف مبارزات “حداکثر فشار” علیه ایران را اعلام کرد. دو سال بعد ، هیچ یک از این شرایط برآورده نشده است و به سختی می توان آن را موفق دانست برنامه های دولت ترامپ

مطابق با تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد توسط بورخا در ایران و در 18 اکتبر ، درست دو هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لغو شد. بنابراین توضیح مناسبی نبود ، زیرا باید انتظار داشته باشید که دولت ایالات متحده تمام تلاش خود را برای تحقق این امر بکند.

مایک به سختی می تواند تاریخ دفتر مرکزی ملل متحد را از وزیر امور خارجه آمریکا بازگو کند

واشنگتن پس از عدم تصویب قطعنامه پیشنهادی به تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد ، ایران ، تصمیم به ایجاد مکانیزمی به اصطلاح “ماشه” گرفته است تا تحریم های لغو شده تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت را لغو کند.

اگر تحریم های برگشتی نه تنها از معاملات تسلیحاتی ایران منع شده و بلکه نیاز به تعلیق غنی سازی اورانیوم دارند.

پس از ماه ها تحریم ، سه عضو اروپایی هیئت آژانس انرژی هسته ای ایران ثابت کردند که کمکی نمی کند.

در مورد سایر اعضای شورای امنیت و همچنین اعضای شورای امنیت 13 و 15 و من معتقدم که ایالات متحده قادر به ایجاد مکانیسم فوتبال برای عقب نشینی توسط شورای امنیت نخواهد بود. مشخص نیست که آیا ایالات متحده می تواند 13 شورای امنیت را شکست دهد و آیا ایالات متحده باید دکمه را متوقف کند. اگر درخواستی از شورای امنیت برای اجرای سازوکار ماشه وجود داشته باشد ، حتی یک عضو در برابر ادامه تحریم های سازمان ملل برای خداوند با تمام تحریم ها مجدداً برنخواهد گشت.

قانون ابهام

اگر آنها سرانجام بتوانند با رأی منفی تحریم ها به ایالات متحده بازگردند ، ما باید با تلویزیون مجازات قانونی روبرو شویم كه وی در جریان آن بازگشت نكرد ، اما بازگشت 13 عضو شورای امنیت را در مورد تحریم های خلاف قانون در نظر بگیریم.

واقعاً نمی دانید که یک نکته منظم در این بحث و جدال و سالاد وجود دارد.

اما اگر ایالات متحده ، برای متعادل سازی تعهدات اعضا و برج به طور کامل از دست داده است ، از دست دادن تعادل ، که قبلا با حذف از ایالات متحده ، برج انجام شده بود.

اعلامیه دولت جدید درباره بورخا

پس از خروج از شورای امنیت ایالات متحده ، ایران به تعهدات خود ادامه داد و در آلمان ، فرانسه و انگلیس نمی توان از حمایت سیاسی و كمك های سیاسی ناشی از تحریم های روبرو دید.

با این حال ، اینطور نیست. بورجا با اروپایی ها که دانش ما را برای توجیه تفسیر عمل از بورجا در ایران حفظ می کنند ، با تکرار ایالات متحده تمام مشکلات را شامل نمی شود و اصلاح نمی شود.

هنر قاره اروپا نیز که به کمک هیچ چیز در ایران در جهان گسترش نمی یابد ، راه تجارت و در واقع ، تا حدی که سعی در جلوگیری از ورود ایران داشت ، اجازه داد او چرخش کند.

آنها باید جبران کنند

پس از ماه ها تحریم ، سه عضو اروپایی هیئت آژانس انرژی هسته ای ایران ثابت کردند که کمکی نمی کند. در این شرایط ، ایران برای رفع محدودیت های اعمال شده بر اقتصاد خاص تصمیم بورخا گرفت.

هسته ای ایران در ازای محدودیت ها ، تمام تحریم ها را نزد پروردگار حساب کرد. با این حال ، تحریم ها برداشته نمی شوند. ایران ، که یک وضعیت واضح است.

مطابق با تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد توسط بورخا در ایران و در 18 اکتبر ، درست دو هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لغو شد. بنابراین توضیح مناسبی نبود ، زیرا انتظار دارید که دولت ایالات متحده تمام تلاش خود را برای تحقق این امر انجام دهد.

ممکن است پیروزی جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر ، با توجه به برج ، توسط دموکرات ها احیا شود. در این صورت ، اگر مجبور به اجرای سازوکار ماشه شود ، قطعنامه باید مطابق با شورای امنیت سازمان ملل متحد برای لغو مجدد تحریم ها ، باید دولت را تحریم کند.

البته در این حالت بهتر است که دولت بایدن ایران خسارت ناشی از میلیاردها دلار در جنگ اقتصادی آمریکا را جبران کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم سرنوشت سازوکار ماشه چیست.

پیام آخر / 4106/4153 / ص

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا