بین الملل

لاپید: در کنار جنگ، از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رنج می‌بریم

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی گفت تل‌آویو در کنار جنگ، از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رنج می‌برد.

به گزارش تی تی آنلاین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون این رژیم گزارش دادند که تل‌آویو در کنار جنگ، از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رنج می‌برد.

براساس گزارش شبکه خبری المیادین، لاپید همچنین تصریح کرد باید انتخابات برگزار و کابینه فعلی سرنگون شود.

لاپید تصریح کرد: اسرائیل با بحران مواجه است و تنها راه برای حل این بحران برگزاری انتخابات است و اعتصاب یکی از ابزارهای تحقق آن است.

وی در ادامه افزود: افرادی مانند بتسلئیل اسموتریچ (وزیر دارایی) و ایتامار بن گویر (وزیر امنیت داخلی) حتی قادر به مدیریت یک اداره دولتی نیستند.

 لاپید همچنین گفت: امیدوارم سخنرانی نتانیاهو در کنگره ضرری به دنبال نداشته باشد و آخرین سخنرانی او در سال ۲۰۱۵ چیزی جز فاجعه برای ما به ارمغان نیاورد.

وی اظهار داشت کابینه نتانیاهو در نهایت سقوط خواهد کرد اما دشوار است و زمان می‌برد.

لاپید گفت: دولت نتانیاهو در حال نابودی هر چیزی است که برای اسرائیل خوب است و نمی‌داند چگونه جنگ، اقتصاد یا سیاست خارجی را مدیریت کند.

رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد: بن گویر پلیس را به یک گروه شبه‌نظامی ویژه متشکل از گروهی دیوانه از افراط‌گرایان تبدیل می‌کند که بخش‌هایی از اسرائیل را اداره می‌کنند.

پیشتر لاپید اعلام کرده بود برای سرنگونی کابینه نتانیاهو تلاش می‌کند زیرا این کابینه نتوانست اسیران صهیونیست در نزد حماس را آزاد کند. او افزود این کابینه شکست‌خورده، اکنون تنها یک وظیفه دارد و آن هم بازگرداندن اسیران است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا