اجتماع و خانواده

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

وی در گفت و گو با سخنگوی شهرداری تهران در تیرماه با اشاره به برگزاری نمایشگاه شهرها و مدیریت شهری بر لزوم ثبت اختراع منابع شهری برای رونق اقتصاد شهری تاکید کرد.

به گزارش تی تی آنلاین عبدالمطهر محمدخانی در نشست امروز (چهارشنبه) با موضوع نمایشگاه خواهران شهر و شهرسازی گفت: این نمایشگاه در پارک گفتگو از 12 تا 27 تیرماه با اولویت اقتصاد شهری اعم از سرمایه گذاری و جذب برگزار می شود. صادرات خدمات فنی و مهندسی

وی افزود: برنامه هایی برای ادامه در زمینه استفاده از دانشکده فنی مهندسی شهرداری تهران و یا حتی افزایش منابع شهروندان به پیشنهاد کشورهای همسایه داریم. در این نمایشگاه علاوه بر معرفی توانمندی‌های مدیریت شهری، می‌خواهیم تبادلات اقتصادی را به‌ویژه با سرمایه‌هایی که خواهرخوانده‌مان جذب می‌کنند، تشویق کنیم.

محمدخانی ادامه داد: در سوی دیگر این نمایش، اسناد تاریخی شهر و شهرداری تهران رونمایی می شود که بخش قابل توجهی از این اسناد به زودی رونمایی می شود، همچنین در سمت دیگر نمایش، اوراق ویژه شهرداری تهران رونمایی می شود. عوامل و مجموعه ای از افراد خارجی.«در صورت تمایل، لیست پس از نهایی شدن برگزار می شود می توانند به جداول اضافه شوند.

سخنگوی شهرداری تهران با اعلام حضور شهرداران و سرپرستان، سفیران و سفیران 17 خواهر شهرستان های تهران که به این نمایشگاه دعوت شده بودند، افزود: فروشگاه های مربوط به شهرهای خواهران ارائه می شود. در اختیار سفارتخانه ها قرار خواهد گرفت. همچنین کلانشهرهای کشور نیز در این نمایشگاه غرفه خواهند داشت.

وی تاکید کرد: هدف از این نمایش انتخاب رسانه ها، مردم، تصمیم گیران و تصمیم گیران برای تبیین کارهایی است که انجام می شود و چه اقداماتی باید انجام شود. در ارائه این نمایشگاه سعی کردیم کمترین هزینه را داشته باشیم و برای ادامه آن از اسپانسر استفاده می کنیم. اما از سوی دیگر بدون شک به عنوان یکی از اقداماتی که در افزایش درآمدهای شهرداری موثر خواهد بود، این نمایشگاه و همایش بین المللی فرصت سرمایه گذاری در تهران را همزمان به دست خواهد آورد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا