فرهنگ و هنر

لزوم تحقق شعار زیارت آسان و کم‌هزینه/بازگشت یک میلیارد تومان به زائران در نظارت‎‌های نوروزی

تی تی آنلاین/ خراسان رضوی سفیر و استاندار مشهد گفت: یکی از شعارهای ما «سفر آسان و کم هزینه» است و می توانیم در رسیدن به این شعار و ایجاد فرهنگ برده داری در این کشور به یکدیگر کمک کنیم.

محسن داوری امروز 12 اردیبهشت ماه در مراسم تجلیل از کارکنان کمپ خدمات مسافرتی مشهد که در هتل پردیسان برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه خدمات سفر در نوروز با وجود برخی کاستی های دیگر در این روند متفاوت خواهد بود. برای استقرار در سالهای گذشته به منظور انجام وظایف زائران در ایام نوروز، جلساتی برای انسجام با مصوبات تشکیل شد که زائران با آرامش کامل به زیارت بپردازند.

وی افزود: از آنجایی که پیش بینی می کردیم حدود 10 میلیون زائر به مشهد مقدس سفر کنند، گروه های موسیقی زیادی با مکان، ایمنی، تغذیه و … آماده سفر هستند. متأسفانه برخی آنقدر از ایرادات و تلاش‌های ما دیده‌اند که از این زمان تاکنون غفلت شده است. با وجود اینکه ویروس تاج خروس هنوز ریشه کن نشده است، اما با رعایت و تنظیم کلیه پروتکل های ایمنی توانسته ایم از بروز هرگونه مشکل ایمنی برای مسافران جلوگیری کنیم.

رئیس جمهور مشهد گفت: گروه های مختلفی که برای خدمت رسانی به زائران وارد می شوند، از تعطیلات نوروزی غفلت کرده و اجازه خدمت رسانی به زائران را نمی دهند. در روزهای عادی حدود 200 تا 250 تن گوشت مرغ در مشهد توزیع می شود اما در نوروز این میزان به 1000 پوند گوشت مرغ در روز افزایش می یابد که همگی نشان از ارادت به زائران خدمتگزار امام رضا (ع) دارد. ).

وی گفت: در گذشته زائران برای رفع مشکلات خود به اقشار مختلف مراجعه می کردند اما امسال به خدمت زائران رفتیم و از آنها در مورد مشکلاتشان جویا شدیم. در مورد تخلفات اعضا هم بحث کردیم که نتیجه آن برگشت حدود هزار تومان به مردم و خارجی ها بود.

داوری گفت: در تعطیلات تابستانی عید سعید فطر بهتر از گذشته پیش می‌رود تا مسافران بتوانند از آن‌ها الگو بگیرند و در جاهای دیگر خوابگاه کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا