فرهنگ و هنر

لزوم رسیدگی به جاده‌ها در خراسان رضوی برای خدمت شایسته به زائران 

تی تی آنلاین/ خراسان رضوی مدیر امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت فرهنگ، میراث، گردشگری و هنر گفت: اعتبار خوبی برای ساماندهی جاده های خراسان رضوی که منتهی به مشهد هستند اختصاص یافته و حرکتی ایجاد شده است. برای تقویت بین مجموعه جاده های استان برای ارائه خدمات شایسته و لازم به زائران ارائه می شود.

جواد واحدی با بیان اینکه در دهه آینده مراسم عبادت زائران برگزار نمی شود، بیان کرد: با همکاری همه نهادها و مردم برنامه ریزی های بزرگی برای خدمت رسانی به زائران انجام شده است. امسال که ایام ولیعهدی گذشته بود و از هر کشوری که آرزوی زیارت حضرت رضا را داشتند به مشهد هجوم آوردند، در کنار خیل عظیم زائران و زائران بودیم.

وی افزود: از موارد فوق ستادی در دولت ساخته شد که دکتر. مخبر اولين رئيس جمهور و وزير ميراث فرهنگي، گردشگري و هنر دبير اين ستاد بود. ستادی در خدمت تشکیل شد و برنامه ریزی خوبی برای سفر زائران به خراسان رضوی انجام شد.

واحدی گفت: استان های سر راه خراسان رضوی مانند مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی خدمات رسانی کردند و به راحتی به استان ما سفر کردند و به لطف امام رضا(ع) حال زائران خوب بود. خدمت کرده است

در دهه گذشته بیش از 4 میلیون خارجی را در خود جای داده است

سید جواد موسوی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و هنر خراسان رضوی نیز گفت: با تلاش و توصیه رئیس جمهور خراسان رضوی، اردوی نظامی بیگانگان در دهه آینده راه اندازی و اجرایی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از تمامی امکانات سیاحتی و اقامتی در نظر گرفته شده است، افزود: 3900 واحد اقامتی در استان پایتخت از 24 شهریور تا 7 مهرماه برای خدمت رسانی به زائران در نظر گرفته شده است تا زائران با آسودگی خاطر بتوانند به زائران مراجعه کنند.

موسوی ادامه داد: حدود 80 درصد زائران از طریق زمینی با وسایل نقلیه شخصی، پنج درصد با وسایل نقلیه عمومی، حدود هفت درصد در قالب کاروان پیاده، پنج درصد با حمل و نقل ریلی و سه درصد از طریق حمل و نقل هوایی می آیند. عازم مشهد شدند. .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و هنری خراسان رضوی با بیان اینکه در این مدت 46 هزار گردشگر خارجی وارد استان شده اند، گفت: در دهه گذشته بیش از چهار میلیون نفر در واحدهای اقامتی اسکان داده شدند.

وی با اشاره به ضرورت کمک به استان خراسان رضوی در ارائه خدمات به زائران اظهار داشت: خواهشمندیم دفتر ستاد زائران در دهه آینده صفر به صورت دائمی فعال باشد و ساخت کارت مستقل به عنوان ستاد سفر همچنین رسیدگی به وضعیت جاده های خراسان رضوی ضروری است.

در نوروز 1402 تلاش می کنیم آبروی مشهد را حفظ کنیم

سید محمد مادرشاهیان، مدیرعامل موسسه گردشگری خراسان رضوی گفت: در دهه های گذشته خیر، فعالان گردشگری تلاش کرده اند میزبانی مناسبی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، وی افزود: با جان و دل در یک دهه اخیر چیزی را تجربه نکرده ایم، همچنین سعی می کنیم قیمت ها را در نوروز کنترل کنیم. عید 1402 و از زائران سوء استفاده نکرد: آبروی شهر مشهد باید حفظ شود.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا