بین الملل

لطیفی: تعیین تکلیف تعطیلی پنجشنبه یا شنبه در مجمع تشخیص مصلحت است

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

لطیفی: تعیین تکلیف تعطیلی پنجشنبه یا شنبه در مجمع تشخیص مصلحت است

رئیس سازمان اداری و استخدامی در خصوص تعطیلی پنجشنبه یا شنبه،گفت: این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام جمع بندی می شود هرچند پیشنهاد ما این بود که این امر در اختیار هیئت وزیران باشد.

به گزارش خبرنگار سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ میثم لطیفی، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در مورد برگزاری آزمون های استخدامی باید بگویم که جمعه این هفته در 26 استان مرحله دوم آزمون شهید زین الدین برگزار می شود، 21 هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند و بیش از 2 هزار نفر در حوزه های زیربنایی و اقتصادی جذب می شوند.

وی افزود: 5 مرداد نیز آزمون فراگیر استخدامی برگزار می شود که از سال گذشته برنامه ریزی شده است. چون بنای دولت و تدبیر رئیس جمهور شهید این بود که عدالت در جذب داشته باشیم و هرکسی در هر جای کشور توانمندی دارد، برای استخدام در دستگاه های دولتی در آزمون شرکت کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در خصوص تعداد افرادی که در این آزمون جذب می شوند اعلام کرد: تا الان برای جذب 10 هزار نفر در این آزمون توانستیم با دستگاه ها به توافق برسیم.

لطیفی دستور رئیس جمهور در مورد پرداخت عادلانه که جز آخرین مصوبات با حضور ایشان در هیئت وزیران بود اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس افرادی که در هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت های دولتی هستند، یا در شرکت هایی که دولت در آنها سهم دارد به عنوان نماینده حضور دارند، باید سقف حقوق مندرج در قانون را رعایت کنند.

وی درباره تعطیلی شنبه یا پنجشنبه، تصریح کرد: قرار شد این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام جمع بندی شود و آنها اعلام کنند، پیشنهاد ما این بود که این امر در اختیار هیئت وزیران باشد.

معاون سازمان اداری و استخدامی افزود: هم چنین در مورد عدم رعایت تغییر ساعات آغاز به کار دستگاه های دولتی اضافه کرد: این امر تخلف است. در تهران حدود 5 هزار واحد اداری داریم که کنتور برق دارند، وزارت نیرو مکلف است بازرسی داشته باشد. پیشنهاد خودشان این بود که به خاطر تنظیم برق در این ایام ساعت را تغییر دهند. مردم به وزارت نیرو تخلفات را گزارش کنند و وزارت نیرو مسئول پیگیری این تخلفات است.

دکمه بازگشت به بالا