بین الملل

ماموریت «گلوب مسترهای» انگلیس در اوکراین چیست؟

به گزارش خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین، منابع رسانه ای روز یکشنبه اعلام کردند که نیروی هوایی انگلیس از طریق رومانی و دو منطقه آسیا و اروپا یک موشک ویژه به ارتش اوکراین خواهد فرستاد.

تارنمای «دفنس اکسپرس» مدعی شد که ارتش اوکراین گلوله های 122 میلی متری از پاکستان دریافت کرده و باعث شده نیروی هوایی انگلیس این سلاح ها را با یک پل هوایی بین پاکستان و رومانی منتقل کند. اینها گلوله های انفجاری با ارتفاع 122 میلی متر برای هویتزرها هستند.

وزارت دفاع بریتانیا پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای مسلح اوکراین تا پایان جولای 2022 50 هزار گلوله توپ را به عنوان بخشی از بسته نظامی جدید دریافت خواهند کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط هواپیمای ترابری «گلوب مستر C-17» نیروی هوایی انگلیس، پروازهای روزانه خود را از فرودگاه بین المللی «کلوژ» رومانی یا «آکروتیری» در قبرس به پایگاه هوایی «نورخان» در پاکستان انجام می دهد. . تاکنون هیچ مقام پاکستانی یا بریتانیایی در این زمینه اقدامی نکرده است.

این وب سایت نوشت که هنگام ارسال مهمات ساخت پاکستان به کشورهای دیگر، جای تعجب نیست که انگلیسی ها در سال 1951 کارخانه های اسلحه سازی را در پاکستان تاسیس کردند و فناوری مهمات را به این کشور منتقل کردند.

از آغاز درگیری ها در اوکراین، کشورهای غربی به رهبری آمریکا و انگلیس تحریم های گسترده ای را علیه روسیه وضع کرده و به رغم هشدارهای مسکو، میلیاردها دلار سلاح و خودروهای نظامی به اوکراین ارسال کرده اند.

اخیراً ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی درباره عملیات نظامی در اوکراین، هنگام اعلام بسیج نیروهای حزبی گفته بود که کشورهای غربی به دنبال کاهش، تجزیه و نابودی کامل روسیه هستند، اما مسکو نیز دارای سلاح هسته ای است و از خود دفاع خواهد کرد. به هر وسیله ای

آناتولی آنتونی، سفیر روسیه در ایالات متحده، اخیرا هشدار داد که تصمیم واشنگتن برای ادامه تسلیح کی یف به سلاح های سنگین، تاییدی بر وضعیت این کشور به عنوان یک شریک در درگیری خواهد بود.

وی گفت: ما این موضوع را یک تهدید استراتژیک فوری برای کشورمان می دانیم.

به گفته دیپلمات ارشد روسیه در ایالات متحده، حجم اقدام نظامی ایالات متحده آمریکا و متحدانش به کی یف نه تنها منجر به کشتار طولانی مدت و تلفات جدید می شود، بلکه خطر درگیری نظامی مستقیم را نیز افزایش می دهد. روسیه و غرب .

آنتونی از ایالات متحده خواست که اقدامات تحریک آمیز که می تواند عواقب جدی داشته باشد را متوقف کند.

انتهای پیام.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا