بین الملل

ماکرون: جنگ غزه باید پایان یابد

رئیس‌جمهور فرانسه یک روز پس از پیشنهاد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه‌با آتش‌بس در غزه، از آن حمایت کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه امروز شنبه در صفحه شخصی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «ما از توافق جامع پیشنهادی ایالات متحده آمریکا حمایت می‌کنیم. همان‌طور که ما با شرکای خود در منطقه برای صلح و امنیت برای همه کار می‌کنیم.»

به نقل از ب.اف. ام. تی. وی، ماکرون افزود: جنگ غزه باید پایان یابد. آزادی گروگان‌ها و آتش‌بس پایدار برای صلح و پیشبرد راه‌حل دو دولتی ضروری هستند.

جو بایدن شامگاه جمعه گفت، رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل‌آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا از طرفین خواست این فرصت را از دست نداده و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند، پیشنهادی که شامل آزادی اسرای صهیونیست و بازسازی غزه است.

بایدن گفت، بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش‌بس ۶ هفته‌ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. بااین‌حال، اگر مذاکرات بیشتر از ۶ هفته به طول بینجامد، آتش‌بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا