فرهنگ و هنر

محمدعلی اسلامی ندوشن درگذشت – تی تی آنلاین

محمدعلی اسلامی ندوشن نویسنده و نویسنده پیشکسوت فرهنگی در سن ۹۷ سالگی در کانادا درگذشت.

شیرین بیانی، نویسنده، بازپرس و همسر محمدعلی اسلامی ندوشن که پیش از این درگذشت وی در برخی رسانه ها منتشر شده بود، این خبر را اعلام کرد. ايسنا چه کسی گفت: این بار انجیل حقیقی است و دیروز با دنیای فانی وداع کرد (5 مه 1401). در عرض پنج سال آنها بسیار ضعیف و خسته شدند و در عرض دو روز ما را خسته کردند.

بیانی هشدار داده است: محمدعلی عمر خود را با عزت و مهربانی و دلگرمی گذرانده و با همان آرامش از دنیا رفته است.

همسر اسلام ندوشن نیز درباره تشییع جنازه و انتقال آن به ایران گفت: چون خسته نیستیم در این فکرها نبودیم، اینجا (در کانادا) با ایمان اسلامی به خاک سپرده شده اند.

محمدعلی اسلامی ندوشن در سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمد. او فارغ التحصیل رشته حقوق بین الملل از فرانسه و استاد سابق دانشگاه تهران بود و علاوه بر تحصیل در رشته حقوق، به تدریس ادبیات انتقادی، خواندن و ادبیات تطبیقی ​​نیز پرداخت. اسلامی ندوشن سال‌هاست که آثار علمی و ادبی ایران و نویسندگان جهان را دنبال می‌کند، آثار او در بیش از 50 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف اعم از ادبی، فرهنگی و اجتماعی منتشر شده است.

برخی از کتاب های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارتند از: «قصه های بیکران حافظ»، «چهار گوینده آگاه ایران»، «پاسخ حافظ»، «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»، «داستان سایه ها» ایران و جهان در کنار شاهنامه، «نامه نامور»، «ایران را فراموش نکن»، «پشت سایه همای»، «اشاره به بحث حقوق بشر در جهان سوم». «دعاهایت را بشنویم»، «ایران و کویرش»، «ایران»، «او چه حرفی برای گفتن دارد؟»، «دیگران را ببین»، «دیگران را بشنو»، «لباس های جهان بینی» و «صدا کن و عکس بگیر».

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا