فرهنگ و هنر

مرحله سوم آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار می‌شود

محمد مهدی بحرالعلوم، مسئول دبیرخانه ملی حفظ قرآن کریم از برگزاری مرحله سوم هجدهمین دوره آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در روز جمعه سیزدهم بهمن ماه، در ۱۱ استان کشور خبر داد.

به گزارش تی تی آنلاین، بحرالعلوم در توضیح این خبر افزود: تعداد ۳۱۶ نفر از حافظان کل قرآن کریم از مجموع حدود ۱۰ هزار نفر ثبت نام کننده در این دوره به این مرحله راه پیدا کردند که از این تعداد ۱۵۸ نفر آقایان و ۱۵۸ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی اظهار کرد: تاکنون افرادی که به مرحله سوم راه پیدا می کردند همگی برای شرکت در آزمون باید به تهران مراجعه می‌کردند، اما برای رفاه حال شرکت کنندگان، امسال این آزمون برای اولین بار در ۱۱ مرکز استان شامل: آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، مازندران، همدان و یزد برگزار می شود که ناظرینی از سوی سازمان دارالقرآن الکریم برای نظارت بر روند برگزاری این آزمون‌ها به این استان‌ها اعزام خواهند شد.

مسئول دبیرخانه ملی حفظ قرآن کریم ابراز کرد: شرکت کنندگان در این مرحله از آزمون‌ها به ۱۸۴ سوال ۴ گزینه‌ای پاسخ خواهند داد که ۱۲۰ سوال آن از ترجمه و ۶۰ سوال از مفردات قرآن کریم است. منبع آزمون ترجمه، ترجمه قرآن کریم آیت الله مکارم شیرازی و منبع آزمون مفردات کتاب قاموس قرآن، نوشته آیت الله علی اکبر قرشی است.

بحرالعلوم در پایان از ثبت نام نوزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از اوایل اسفند ماه خبر داد و گفت: زمان دقیق و جزئیات ثبت نام توسط رسانه ها و در وقت معین شده به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

انتهای پیام

انتشارات علوم هنری

با استفاده از کلماتی بازیگوش و خلاق، تصویرسازی واژه‌ها را ترقی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا