بین الملل

مردم یمن: مبارزه با آمریکا و انگلیس ادامه دارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین، هزاران نفر از مردم صنعا پایتخت یمن امروز جمعه در حمایت از مردم غزه، به خیابانها آمدند و در راهپیمایی با عنوان «یمن و فلسطین در یک سنگر قرار دارند»، شرکت کردند.

خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد، مردم صنعا، با سر دادن شعارهایی علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی، آمادگی خود را برای مقابله با واشنگتن، لندن و تل‌آویو اعلام و تأکید کردند که تا پیروزی نهایی و آزادی قدس شریف و فلسطین، به مبارزه ادامه خواهند داد.

مردم صنعا در بیانیه‌ای، با تأکید بر اینکه «آمریکا، مادر تروریسم است»، تصریح کردند: حملات آمریکا و انگلیس باعث نخواهد شد که ملت یمن از جنگ خود دست بردارد؛ زیرا کمک به ملت فلسطین را وظیفه دینی، اخلاقی و انسانی خود می‌دانند.

 

 

تظاهرات کنندگان با اشاره به اینکه از ادامه جنگ در دریای سرخ حمایت می‌کنند تا اینکه حملات صهیونیستها متوقف شود، خاطر نشان کردند: «عدم اقدام رژیمهای عربی و اسلامی برای شکست محاصره نوار غزه، لکه ننگی بر پیشانی این رژیمهای مزدور است».

نیروهای مسلح یمن از چندی پیش، برای حمایت از ملت فلسطین، به هیچ کشتی اسرائیلی یا کشتیهایی که عازم فلسطین اشغالی هستند، اجازه عبور از دریای سرخ را نمی‌دهند و بارها این کشتیها را آماج حملات موشکی و پهپادی قرار داده‌اند.

در پایان این بیانیه آمده است: تلاشهای آمریکا و بوقهای تبلیغاتی آن برای اینکه نشان دهند جنگ ملت یمن، هیچ ارتباطی به فلسطین ندارد، تلاشهای مذبوحانه‌ای است که نمی‌تواند واقعیت را پنهان کند. لذا هر حمله و تجاوزی که به یمن صورت گیرد، به خاطر موضع اصولی، انسانی و اخلاقی است که در حمایت از ملت فلسطین دارند».

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا