عمومی

مروری بر ۸ روز اکران فیلم های جشنواره فجر در رشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان: همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد تهران، اکران همزمان این فیلم در رشت به پایان رسید و جدیدترین فیلم ها در جدول اکران قرار دارند.

در هر برنامه رییی ستاد جشنواره فیلم فجر در استان گیلان دارای چهار فیلم «گروه دختران»، «ضد»، «خائن» و «لایر» است. ای «دروغ» برای سومین بار در هشت روز گذشته در میان هواداران و کسانی که در روزهای اخیر نتوانستند این فیلم ها را تماشا کنند.

امسال فیلم های جشنواره فجر در استان گیلان با دو فیلم 22 بهمن و تالار مرکزی رشت مسدود شد که به گفته مسئولان برگزاری جشنواره مردمی تقریبا دو برابر شد.

فیلم های «مجمع خصوصی»، «صدای طعام» و «وضعیت مهدی» از جمله فیلم هایی بودند که با اعتراض مردم مواجه شدند. حضور خانواده های معظم شهدا، مدافع حرم، مدافع حرم و جمعی از شهدای جوان که در حال تماشای فیلم «وضعیت مهدی» بودند بخشی از اکران امسال بود. همچنین تماشاگران به شهادت گیلانی در «رنجبر علی اکبر» ادای احترام کردند و حضور کودکان کار از دیگر دستاوردهای اکران هشتاد روزه جشنواره فیلم فجر گیلان بود.

به گفته مسئولان در هشت روز گذشته در مجموع 7 هزار و 640 قبض سینما 22 بهمن و تالار مرکزی رشت فروخته شده است و فیلم های «ملاقات خصوصی» و «مرد بازنده» بیشتر مورد توجه بینندگان قرار گرفته است.

نقد و بررسی 8 روز اکران جشنواره فیلم فجر در رشت

*شب اول: چراغ های جشنواره در زمان اکران فیلم روشن می شود

در اولین روز اکران فیلم های «ویرانی» به کارگردانی «مسعود کیمیایی»، «دروغ های تیغ» به کارگردانی «رامین سهراب»، «گرلز بند» به کارگردانی «منیر قیدی» و فیلم سینمایی «آنتی» به کارگردانی «امیر» حضور داشتند. این مکان توسط حسین ربیعی مستحکم شده است.

این روز هم مثل همیشه تماشاگران سینمای گیلان از «مسعود کیمیایی» استقبال کردند. لازم به ذکر است که آنلاین در پایان روز اول در گفتگو با برخی از بینندگان از ضعیف‌تر بودن این اثر کیمیایی نسبت به آثار قبلی خود گلایه کرد و حتی از نمایش برخی سکانس‌ها و مکان‌های سینما به شدت انتقاد کرد.

فیلم «گرلز بند» یکی از اولین فیلم های شب اکران بود که تقریباً با اعتراض عمومی همراه شد و در نهایت مخاطب به جای ساختن فیلم در سینمای ایران احساس پوچی کرد و از تماشای آن راضی شد. .

همچنین یکی از اولین اتفاقات شب، ساخت فیلم همزمان در جشنواره فجر رشت با بازی گیلانی مقابل این بازیگر برای فیلمبرداری «آنتی» در مرکز رشت بود.

* شب دوم: ثروت عمومی “جلسه خصوصی” و “چمنزار”

دومین شب از جشنواره فیلم فجر در رشت با نمایش چهار فیلم «مجلس خصوصی» از «امید شمس»، «ماهان» به کارگردانی «حمید شاه حاتمی»، «شهرک» از «علی حضرتی» و کارگردانی. “گرانوم” ااو کار خود را به سرپرستی «کاظم دانشی» به پایان رساند.

این فیلم در سینما «کنگره خصوصی» در سینما 22 بهمن و در تالار مرکزی رشت مانند پرده بالای این فیلم با اقبال عمومی روبرو شد و تماشاگران از تماشای این فیلم لذت بردند و به خوبی بازی کردند.هوتن شکیبا و پریناز ایزدیار لذت بردند.

«الفزار» دیگر کارگردان سینما بود. وی در پایان درباره درام مختلف «پژمان جمشیدی» که همواره در قالب طنز حضور داشته است، با حضار صحبت کرد.

همچنین لازم به ذکر است که گلایه هایی از نحوه انتخاب فیلم ماهان برای اثر بی کیفیت در بخش جشنواره سودا سیمرغ وجود داشته است.

نقد و بررسی 8 روز اکران جشنواره فیلم فجر در رشت

سه شنبه شب: ضبط شکستن «بازنده مهدویان»؛

چهار فیلم سینمایی «ویکتور من» به کارگردانی «محمدحسین مهدویان» در سومین روز از جشنواره سینما فجر ساخته شده است.حناسبه کارگردانی «حسین دارابی»، «شادروان» به کارگردانی «حسین نمازی» و «آخرین برف» به کارگردانی «امیرحسین عسگری».

«مرد بازنده» ساخته «محمدحسین مهدویان» با فروش کامل هر دو بلیت رویدادهای روز سوم خود در سینما 22 بهمن و تالار مرکزی رشت. شکستن رد.

تماشاگرانی که برای تماشای این فیلم به دادگاه آمده بودند، در گفتگو با خبرنگار آنلاین، برای روایت داستان معروف «مهدویان» در فیلم‌های قبلی و همچنین حضور «جواد عزتی» در نقش دیگری و به دلایل دراماتیک حاضر شدند.

حناسهمچنین یکی از فیلم‌هایی بود که تماشاگران از حاشیه‌سازی شخصیت شهید «رضایی‌نژاد» به گیلانی گلایه کردند و گفتند کارگردان از این فرصت برای معرفی این دانشمند هسته‌ای بیشتر استفاده می‌کند.

از بین تماشاگران گیلانی «شادروان» و «آخرین برف» به عنوان فیلم‌های عادی جشنواره برگزار شد.

* شب چهارم: «مقام مهدی» کف زدن ایستاده است

نخستین بخش از اکران جشنواره فیلم فجر در رشت چهارشنبه شب در حالی به پایان رسید که به گفته مسئولان ستاد جشنواره گیلان، حدود 4 هزار نفر در این مدت 16 فیلم را تحت الشعاع قرار داده بودند. با درگذشت «وضعیت مهدی» در این روز، این فیلم نیز به فهرست فیلم‌های پرمخاطب مخاطبان پیوست.

تا امروز “بدون رئیس “شعیب بهروز”خارجمرتضی علی عباس میرزایی، «شب طلایی» یوسف حاتمی کیا و «مقام مهدی» ساخته هادی حجازی فر.

علاوه بر استقبال خوب بینندگان گیلانی از اولین ساخته «هادی حجازی فر» به عنوان کارگردان چهارمین فیلم روز، به عنوان «خارجبه خوبی بخش جشنواره فجر نبودند و فیلم‌های «بدون پیش‌پوزیشن» و «شب طلایی» نیز روندی آرام و خسته‌کننده را پشت سر گذاشتند.

یکی از بزرگترین اتفاقات روز چهارم رشت حضور خانواده شهدای مدافع حرم و جمعی از شهدا در فیلم «وضعیت» بود. مهدی».

نقد و بررسی 8 روز اکران جشنواره فیلم فجر در رشت

* شب پنجم: تکرار فیلم های روزهای اول جشنواره

امشب طبق پیش بینی جشنواره فیلم فجر در استان گیلان، چهارمین فیلم روز باز هم پوشش داده شد و مهدی باز هم در پنجمین روز فروش این فیلم از جایگاهی برخوردار شد. بیش از 330 بلیط

یکی از بزرگترین اتفاقات شب استان فجر گیلان حضور «سوگل خلیق» بازیگر فیلم «شب طلایی» در سالن رسانه رشت برای تماشای این فیلم بود. وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با اشاره به حضورش در کار انزلی در این فیلم گفت: تصمیم داریم برای تماشای فیلم شب طلایی که تجربه خوشایندی برای من بود به تالار مرکزی رشت بیاییم.

* جمعه شب: ادای احترام تماشاگران به شهید گیلانی «علی اکبر رنجبر»؛

ادای احترام به مقام شامخ شهید گیلانی «علی اکبر رنجبر» از مهمترین لحظات روز ششم رشت بود. تماشاگران با قرار دادن گل و شمع در کنار تصویر شهید رنجبر و ادای احترام به مقام شامخ وی، یاد و خاطره شهید گیلانی را گرامی داشتند.

شهید علی اکبر رنجبر اول بهمن ماه امسال به دست چند مقتول افتاد، با اینکه اسلحه به دست داشت، با دارت سرد از میان جمعیت حمله کرد و از ناحیه گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت. شریان ها حوزه.

تنها فیلم جدید در اکران فیلم جمعه شبنموربه کارگردانی دیوید ل” بود.

*شب هفتم: «جلسات خصوصی»

اکران ذخیره هفتمین جشنواره فجر در رشت مانند دو روز گذشته قبل از اکران مجدد فیلم ها از روزهای اول بود.

«کنوانسیون خصوصی» یکی از این فیلم‌هاست اکرانی روز هفتم بود، درست در شرایطی که دومین شب پناهگاه با استقبال تماشاگران مواجه شد و سالن سینمای 22 بهمن و سالن مرکزی این سینما در آن زمان پر بود.

نقد و بررسی 8 روز اکران جشنواره فیلم فجر در رشت

* دیشب: پسرها در شب هشتم به عنوان مهمان ویژه کار می کنند

در اکران فیلم شب گذشته جشنواره فجر رشت، فیلم های «خائن»، «دختران»، «ضد» و زمینی های دروغ به چشم می خورد. آخرین شب اکران در رشت با شب های دیگر متفاوت است و سالن جشنواره مهمانان ویژه ای را در نظر گرفته است. آه تو آنها بودند.

معاون هنری و سینمایی ارشاد اسلامی گیلان در گفتگو با خبرنگار آنلاین از همراهی مردم گیلان با اعضای جشنواره فیلم فجر در این استان تشکر کرد و گفت: در استان تلاش کنید.

سید امیر مصباح با اشاره به اینکه فروش بیش از 7 هزار و 640 قبض در هشت شب جشنواره استقبال خوبی را به همراه داشت، گفت: دوبرابر شدن استقبال از جشنواره فجر در گیلان باعث خستگی کارکنان از آزمون شده است. رییی او بیرون است.

جشنواره امسال برای اولین بار در دو لوکیشن فیلم سینمایی 22 بهمن و تالار مرکزی رشت محافظت می شود.

گیلانی سعی می کند مخاطب را پر کند

مصباح در ادامه تعدیل اکران 17 فیلم در 48 اکران ادامه می دهد: در هشت روز پایانی فیلم، جلسه خصوصی که شکست خورد و لوکیشن مهدی با اقبال عموم مخاطبان همراه بود.

وی همچنین حضور خانواده شهدا و جمعی از فرزندان شهدای استان گیلان در فیلم «سایت مهدی» را یادآور شد و گفت: در شب جشنواره تعداد زیادی نمایش اجرا کرده ایم. برای فرزندانمان که افتخار بزرگی برای ما بود.”

معاون هنری و سینمای اسلامی ارشاد گیلان با بیان اینکه با هماهنگی این اداره با پرسنل، امشب پذیرای حدود 20 نفر از جوانان شاغل در تالار مرکزی رشت بود، ادامه داد: در این جشنواره تعدادی از معلولان و افراد دارای چمدان رصد می شوند. نگاهی به سالن های سینما در سینما اند.

مصباح با اشاره به اختتامیه اکران هفتمین جشنواره فیلم فجر در استان گیلان گفت: اجرای خوب برای شهروندان گیلانی سخت است، هنر را به‌ویژه هنر هفتم را خوب درک می‌کنند، اما کارکنان بسیار خوبی را ساخته‌اند. در جشنواره مدت فیلم فجر که همزمان در سینما 22 بهمن و تالار مرکزی رشت برگزار می شود، میزبان خوبی خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا