اجتماع و خانواده

مشکل آشوراده و خلیج گرگان حل نشود در گلستان نمی‌مانم/خشکی خلیج گرگان مساوی با نابودی گلستان است

تی تی آنلاین/ گلستان رئیس جمهور گلستان با اعلام اینکه می توان قانون گرفت، گفت: من به مردم گلستان قول داده ام که مشکل آشوراده و خلیج گرگان را حل کنم و اگر حل نشود ماندن من در این استان نیست. تعدیل شده. .

علی محمد زنگنه عصر امروز در جلسه شورای اداری گلستان که با حضور مشاور رئیس جمهور در امور اقوام برگزار شد، اظهار داشت: تخصیص ارز در شهرستان هایی مانند مراوه تپه، گمیشان، آق قلا، کلاله و گنبدکاووس که بیش از 90 درصد است. یا تعداد قابل توجهی از مردم ترکمن هستند، به طور قابل توجهی بالاتر از سایر ایالت ها.

وضعیت گلستانیا بسیار نامناسب است/ یارانه 75 درصدی روستاییان گلستانی

وی با بیان اینکه 75 درصد جمعیت روستایی گلستان از کمک برخوردار هستند، افزود: حدود نیمی از جمعیت استان گلستان را روستاییانی تشکیل می دهند که جمعیت کمی دارند و حدود 41 درصد از جمعیت شهری گلستان بی اهمیت هستند. بر این اساس یک میلیون و 920 هزار نفر از گلستانی ها برای امرار معاش خود یارانه دریافت کردند و این آمار نشان می دهد که گلستان در چند سال اخیر کمک دریافت کرده است.

استاندار گلستانی گفته است که گلستانی نصف درآمد سرانه ملی استان است و این شاخص نشان می دهد که گلستان در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارد، میانگین سرانه کشوری گلستانی دو برابر شده و در پایان امپراتوری در حال رشد خواهد بود. .

زنگنه با بیان اینکه مرکز استان گلستان در تابستان گذشته حدود 14 ساعت کم آبی داشت، تاکید کرد: استان گلستان 1500 حرف در ثانیه کم آبی دارد که 550 حرف دوم مربوط به کم آبی است. در گرگان

گلستانی تامین 98 درصد آب شرب از چاه های زیرزمینی را تکذیب کرد و گفت: 177 روستای گلستانی از راه حمل و نقل آبرسانی می شود و با کمک سپاه در نظر داریم 632 مایل آبرسانی و طراحی شبکه 432 تومانی داشته باشیم. روستاها

فرماندار گلستانوس با بیان اینکه مشکلات گلستانی در حوزه برق و زیرساخت های جاده ای نیازمند توجه مسئولان است، هنگام گفت و گو از وضعیت خلیج گرگان، افزود: اگر به خلیج گرگان نرسیم، به خلیج گرگان نخواهیم رسید. خشک خواهد شد.” گلستان استانی است که وقتی خلیج گرگان خشک است، کشاورزی، محیط زیست و بهداشت نه تنها در استان گلستان، بلکه در استان خراسان شمالی نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

زنگنه افزود: ما در رفع موانع توسعه خلیج گرگان که صراحتاً دستور رئیس جمهور نبوده، می‌پیوندیم و وقتی کار خود را برای رفع یک مانع آغاز کنیم، مانع دیگری بر سر راه قرار خواهد گرفت.

فاجعه خلیج گرگان کمتر از دریاچه ارومیه نیست

وی گفت: متاسفانه طی 20 روز گذشته آبگیری خلیج گرگان متوقف شده است.

آقای زنگنه با تاکید بر اینکه علیرغم بازدید قایق خلیج گرگان در روز طوفان، از وضعیت خود ابراز پشیمانی کرد و قاطعانه گفت که خلیج گرگان باید احیا شود، حتی زمانی که یکی از عوامل ما می خواست در مورد آن صحبت کند. ایستگاه. -زمین باتلاقی. هیچی نگو چرا فکر نمی کنی خلیج گرگان خشک شده؟

فرماندار گلستا با بیان اینکه این محل تولید ماهیان خاویاری و استخوانی است، امروز در این شرایط گفت: روزگاری مردم در جزیره آشوراده سکونت داشتند و روستاهای زیادی در آنجا بود، اما مردان مجبور به فرار شدند. الان که از جزیره خارج می شوند می گویند زائر اجازه اقامت در اینجا را ندارد و ما حق ساخت و ساز در آشوراده نداریم و فقط می توانیم چوب خودمان را اداره کنیم که کمپ ها و ساختمان های زیادی وجود دارد. حتما اشتباهه

او گفت: «ما منتظریم تا مسئولان دولتی به ما کمک کنند. وزیر و رئیس شورا به آنها اجازه می دهند برخلاف دستور رئیس جمهور نامه بنویسند و آن را نقض کنند.

زنگنه گفت: ما در دریا هستیم اما مردم ما از اقتصاد دریایی محروم هستند.

فرماندار گلستانوس با بیان اینکه چقدر در سایه برخی چیزها هستیم، گفت: به مردم قول دادم که اگر خلیج گرگان و جزیره آشوراده مشکل را حل نکرد، ماندن در این منطقه توجیهی ندارد چرا که هست. درست است و در حالی که رئیس جمهور دستور قاطع می دهد، اما آنها اراده خود را بر خلاف دستور آنها منع می کنند.

وی گفت: متاسفانه تنها یک کالسکه یا کابل در استان گلستان اجازه ساخت ندارد. چرا برخی با امضای طوماری ما را مجبور به عقب نشینی می کنند و چرا به کمک سازمان های مردم نهاد نیاز داریم؟

زنگنه خاطرنشان کرد: تا زمانی که مردم و همه وزرای استانی و کشوری بخواهند این پروژه ها را به سرانجام برسانند اما عده ای بخواهند جلوی پیشرفت گلستانی را بگیرند، شکست نخواهیم خورد و از این گردنه صعب العبور عبور می کنیم تا به مرزهای خود برسیم.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا