اجتماع و خانواده

مصرف شیر و لبنیات را در هوای آلوده فراموش نکنید

آلودگی محیط زیست می تواند از طریق تعامل انسانی یا پدیده های طبیعی رخ دهد. آلودگی هوای محیطی جدی ترین عامل خطر در بروز بیماری های تنفسی، ریوی، آسم، پوست، چشم و سرطان است و به مرور زمان می تواند باعث آلزایمر و پارکینسون شود.

به گزارش تی تی آنلاین، منبع آلودگی از حجم کم مانند خاکستر سیگار تا حجم زیاد مانند سوخت خودرو و عملیات صنعتی متغیر است. با گذشت زمان، این ذرات آلوده باعث بیماری های تنفسی، بیماری های ریوی و سرطان می شوند. آلودگی محیط زیست با اکثر مرگ و میرها ارتباط مستقیم دارد.

بر این اساس کارشناسان تغذیه مصرف روزانه شیر و لبنیات کم چرب را برای تمامی گروه های سنی به ویژه برای افرادی که در کارخانه ها و فلزات خطرناک و همچنین در محیط های کاری پرتوزا هستند توصیه می کنند. همانطور که می دانید مکان های آلوده دارای فلزات سنگین از جمله سرب هستند که به راحتی از طریق تنفس به عنوان سم وارد بدن می شوند. شیر منبع پتاسیم، منیزیم، فسفر و کلسیم است و این ریزمغذی ها می توانند فلزات سنگینی را که سرب را در بدن پراکنده نمی کنند و از طریق ادرار و مدفوع دفع می شوند، مهار کنند. به همین ترتیب، مصرف شیر و فرآورده های آن باعث نرم شدن مخاط تنفسی می شود.

این در زیر گروه شیر و مواد غذایی لبنی ارائه شده است.

شیر و لبنیات: شامل شیر و فرآورده های آن مانند ماست، پنیر، کره، بستنی و کره است. این گروه حاوی کلسیم، پروتئین، فسفر، ویتامین های B12 و B2 و سایر مواد مغذی است و منبع عالی کلسیم است که برای رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها ضروری است.

توصیه می شود مصرف روزانه لبنیات بین دو تا سه واحد باشد.

یک واحد از این گروه معادل یک لیوان شیر یا ماست کم چرب (کمتر از 2.5 درصد) یا 45 تا 60 گرم پنیر معمولی است که معادل نصف قوطی یا یک چهارم لیوان کره است. یا دو لیوان کره یا یک و نیم لیوان بستنی پاستوریزه.

لازم به ذکر است که یک لیوان شیر کم چرب 240 سی سی حاوی 100 کیلو کالری انرژی، پروتئین P. 8، کربوهیدرات P. 12، قند P. * 2، چربی P. * 2 و حاوی منیزیم، پتاسیم، فسفر، کلسیم است. و ویتامین ها D، B12 و B2.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا