استان ها

مصرف گاز در آذربایجان‌غربی، ۶ درصد افزایش یافته است

به گزارش تی تی آنلاین آذربایجان‌غربی، علی محمودی اظهار کرد: از اول بهمن تا بیست و چهارمین روز این ماه، در مجموع ۷۲۴ میلیون و ۴۶۶ هزار مترمکعب گاز در استان مصرف شد که حاکی از افزایش ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته بود.

وی افزود: طی بازه زمانی مشابه سال قبل، ۶۸۱ میلیون و ۵۳۲ هزار مترمکعب گاز در استان مصرف شده بود.

رئیس اندازه‌گیری و توزیع شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه بیشترین میزان گاز مصرف شده‌ی بهمن که برای کل امسال نیز رکورد مصرف محسوب می‌شد، با بیش از ۳۲ میلیون و ۵۴۳ هزار مترمکعب طی شانزدهمین روز این ماه ثبت شد، خاطرنشان کرد: سال قبل رکورد مصرف با ۳۲ میلیون و ۶۷۹ هزار مترمکعب طی سومین روز بهمن به ثبت رسیده بود.

محمودی یادآور شد: با توجه به نفوذ جبهه هوای سرد به استان، از نیمه بهمن، بیشترین میزان مصرف در آذربایجان‌غربی طی سال‌جاری به ثبت رسیده است.

با اشاره به تلاش مستمر برای پایداری جریان گاز در استان با توجه به حاکم بودن جبهه هوای سرد، تاکید کرد: با توجه به مولفه‌های اصلی مدت، شدت و وسعت سرما و توده هوای سرد حاکم در کشور و افزایش مصرف در استان‌هایی که به لحاظ موقعیت جغرافیایی به منابع تامین گاز نزدیک‌تر هستند، احتمال بروز افت فشار در سرشاخه‌های خطوط انتقال متصور است که به همین منظور تدابیر لازم جهت پایداری گاز خانگی اتخاذ شده است.

وی همچنین درباره‌ی میزان مصرف گاز در شهرستان زلزله‌زده خوی نیز گفت: میزان مصرف در این شهر پس از زلزله و تخلیه موقت شهر کاهش یافته و منجر به کاهش میزان مصرف استان هم شده بود اما طی روزهای اخیر و با بازگشت مردم به منازل و یا اسکان در چادرها، روند مصرف به میزان پیش از زلزله نزدیک شده است.

46

دکمه بازگشت به بالا