عمومی

مطالبات مردم «قلعه جیق» گمیشان در احیای دیوار گرگان لحاظ می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمدجواد سواری شامگاه چهارشنبه در گامیشان اظهار داشت: حل مشکلات روستای قلعه جایق را از آنجایی که زندگی مردم تحت تاثیر مردم زندگی می کند در اولویت قرار می دهیم و مشکلات را حل می کنیم. . این روستا با ظرفیت های محلی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و هنر گلستان اضافه کرد: مرمت دیوار بزرگ گرگان به یکی از اولویت های میراث فرهنگی استان تبدیل شده است، اما در راستای حفظ و حراست از آثار فرهنگی اقداماتی انجام خواهد شد. میراث. سوالات و مشکلات مردم منطقه و حریم بنای تاریخی حل می شود.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم تا زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری، جذب سرمایه گذار از داخل و خارج استان با مشوق هایی از جمله صدور مجوزهای نامگذاری شده در اطراف این منطقه میراثی را فراهم کنیم.

ساوری ادامه داد: 30 میلیارد ریال از سفر رئیس جمهور در اسفندماه سال گذشته و 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای آغاز عملیات مرمت و احیای دیوار بزرگ گرگان در نظر گرفته شد تا پس از اتمام پروژه شرایط برای آن فراهم شود. گردشگران برای بازدید از این اثر تاریخی

من باید بگویم؛ دیوار دفاعی، دیوار بزرگ گرگان یا دیوار سرخ که در برخی متون باستانی «مار سرخ» نامیده می‌شود، یکی از سه دیوار بزرگ تاریخی جهان است.

دکمه بازگشت به بالا