بین الملل

مقام‌های صهیونیست خواهان اجرای «سناریوی فلوجه» در غزه هستند

رسانه‌های عبری امروز (سه شنبه) گزارش دادند که عملیات آمریکا در فلوجه عراق در سال ۲۰۰۴، نمونه‌ای به حساب می‌آید که می‌توان آن را بر عملیات نظامی کنونی رژیم صهیونیستی در نوار غزه تطبیق داد.

به گزارش تی تی آنلاین، مقام‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند عملیاتی که ایالات متحده در فلوجه عراق انجام داد، تا حد زیادی با عملیات کنونی رژیم صهیونیستی در نوار غزه شباهت دارد.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که مسئولان آمریکایی با مسئولان این رژیم صحبت کردند و آن‌ها این رویکرد را داشتند که طرح‌ِ کاری قابل اجرایی برای «از بین بردن جنبش حماس فلسطین» ارائه شود.

مسئولان اعلام کردند: اسرائیل باید تصمیم بگیرد که آیا به حملات دقیق و حملات نیروهای ویژه متوسل خواهد شد یا عملیات زمینی گسترده انجام خواهد داد؛ همانند کاری که ایالات متحده و انگلیس در فلوجه عراق در سال ۲۰۰۴ کردند.

یک مقام صهیونیست به روزنامه تایمز اسرائیل گفته است: وزیران بارها و بارها به این مساله اشاره کرده‌اند که فلوجه به عنوان شاهد مثال و نمونه‌ای از نوع عملیاتی است که آن‌ها می‌خواهند که ارتش اسرائیل آن را در نوار غزه اجرا کند.

«سعاد العزاوی» کارشناس عراقی نیز در زمینه آلودگی رادیواکتیو در مصاحبه با اسپوتنیک گفت که ایالات متحده به صورت گسترده از اورانیوم ضعیف شده در فلوجه استفاده کرد.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا