بین الملل

مقام پنتاگون: موافق نوسازی «جنگنده‌های اف-16 ترکیه» هستیم

به گزارش خبرگزاری آنلاین تی تی آنلاین، یک مقام ارشد پنتاگون روز چهارشنبه تایید کرد که ایالات متحده به طور کامل از نوسازی اف-16 ترکیه حمایت می کند.

به گزارش روزنامه یونانی «گریک ریپورتر»، سلست والاندر، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین‌الملل گفت که ایالات متحده به طور کامل طرح‌های نوسازی ترکیه برای ناوگان F-16 را ترویج خواهد کرد. این شرایط ساعاتی پس از آن اعلام شد که رجب طیب اردوان، رئیس جمهور ترکیه با پیوستن به ناتو و وتوی فنلاند برای کاهش تهدید موافقت کرد.

والاندر افزود: “این برنامه ها باید از طریق فرآیند قرارداد انجام شود. ایالات متحده از نوسازی ناوگان جنگنده ترکیه که به امنیت ناتو کمک می کند، حمایت می کند.” توانمندی‌های دفاعی ترکیه به دفاع قوی ناتو کمک می‌کند.»

به گزارش منابع خبری، ترکیه روز سه شنبه موافقت کرد که سوئد و فنلاند، دو کشور شمال اروپا، رهبران ترکیه، سوئد و فنلاند اخیراً رکوردی را در مورد الحاق دو کشور شمال اروپا به ناتو امضا کردند. این منبع آگاه گفت: این یک توافق سه جانبه برای پیوستن به ناتو است. (جزئیات بیشتر)

قراقوش اردوان، تحلیلگر نظامی و سرهنگ بازنشسته در ترکیه، اخیراً گفت که هرگونه درگیری با یونان یک “جنگ کامل” بین دو کشور خواهد بود. وی در این کنفرانس بر اهمیت برتری هوایی ترکیه در تمامی عملیات نظامی انجام شده توسط یونان تاکید کرد.

تشکیل جنگنده های ترکیه خبر خوبی برای آنکارا یونان نیست. نخست وزیر یونان اخیرا تایید کرد که این کشور به دنبال خرید جنگنده های F-35 ساخت آمریکا است، اقدامی که به نیروی هوایی یونان برتری قابل توجهی نسبت به ترکیه می دهد.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا