بین الملل

مقداد: قطعنامه شورای امنیت درباره ارسال کمک‌ها تاکید مجدد بر وحدت سوریه است

امروز ، شنبه ، وزیر امور خارجه سوریه به دنبال موافقت شورای امنیت برای تصویب قطعنامه تمدید کمک مکانیسم. شورای امنیت ایالات متحده تصویب بقیه را با ارسال کمک های سوریه در حمل و نقل از طریق یک مثال خوب همکاری با نمایندگان از روسیه ، ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها با این روحیه ادامه یابد.

به گزارش تی تی آنلاین ، به نقل از روزنامه سوریه الوطن ، فیصل میقداد ، وزیر امور خارجه سوریه گفت: “قطعنامه اخیر شورای امنیت در مورد واحد کمک به سوریه تأمین و تأکید بر همه افراد بشر دوست به ویژه از داخل سوریه را تأیید می کند.”

وی افزود: “خیابان های خارجی ابزار اصلی برای کمک به پاکسازی اصل داخل سوریه است”.

شورای امنیت در پیش نویس قطعنامه مورد توافق روسیه ، ایالات متحده ، نروژ و ایرلند برای کمک در این زمینه به سوریه اعزام شده است.

بر اساس این طرح ، مرز باب الحاوی ترکیه و سوریه تا مرز دیگر به 12 ماه افزایش خواهد یافت ، مشروط بر اینکه دبیرکل سازمان ملل متحد گزارشی را حدود شش ماه پس از انتقال کمک های بشردوستانه ارائه دهد.

در همین رابطه ، جفری بریسکو ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت: “اول از همه ، باید توجه داشت که نتیجه تصویب قطعنامه شورای امنیت در مورد تلاش کمیشنرهای مشترک ایالات متحده و روسیه برای توسعه این توافق نامه بسیار برای کمک های بشردوستانه به نیازهای مردم از زبان مهم است. “

آنچه وی از کمیساریا اضافه می کند: “ما امیدواریم که این تلاش مستمر سفرا ، روح این عنصر مشترک ، برای دستیابی به اهداف و تقویت صلح و خوشبختی همه باشد”.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا