اقتصادی

منطقه آزاد موتور پیشران، توسعه مازندران

تی تی آنلاین/مازندران رئیس خانه صنعت و معدن مازندران با اشاره به اینکه، منطقه آزاد موجب جذب سرمایه‌گذار خارجی در بخش‌های مولد، افزایش تولید و ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی به ویژه بخش صنعت را دارد، گفت: منطقه آزاد موتور پیشران توسعه استان است از این رو می‌توان سایت منطقه صنعتی، سایت شهرک بین‌المللی سلامت و سایت مجتمع بین‌المللی دانشگاهی را می‌توان در این مناطق ایجاد کرد.

سید مجتبی رضوی در گفت‌وگو با تی تی آنلاین، ضمن اشاره به اینکه فلسفه ایجاد مناطق آزاد کمک به اقتصاد سرزمینی از طریق ایجاد منطقه‌ای است که در آن تعاملات اقتصادی آسان‌تر انجام شود، اظهار کرد: به همین علت تصویب منطقه آزاد اقتصادی صنعتی مازندران با اشتیاق ما همراه خواهد بود اما موقعیت زمانی کنونی از جهتی مناسب و از جهت دیگر نامناسب است.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران، افزود: دلیل نامناسب بودن این که در زمان کم‌توانی دولت در اختصاص منابع برای ایجاد زیر ساخت‌های لازم در این منطقه بوده و مناسب است چراکه ۳۰ سال از شروع به کار مناطق آزاد و تصویب قانون آن گذشته و سعی و خطاهای بسیار در این مدت منجر به تجارب ارزشمندی شده که در اختیار جوان تحصیل کرده‌ای برای بهره مندی از آن قرار دارد.

رضوی یادآور شد: هدف از ایجاد مناطق آزاد جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی، رشد صادرات و انتقال فناوری به سرزمین اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: وجود بانک‌های خارجی در این مناطق اولین شرط تسهیل در تعاملات ارزی است که باید تمهیدات لازم برای حضور این بانک‌ها اندیشیده شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا