اجتماع و خانواده

میزبانی ۷۷ مدرسه گلستان از مسافران نوروزی/ ۷ هزار مسافر نوروزی در مدارس گلستان اسکان یافتند

تی تی آنلاین/ گلستان ناظر کارشناس گلستان مدیرکل تعاون آموزش و پرورش گفت: ۷۷ مدرسه در گلستان نوروزی پذیرای مسافران نوروزی سال ۱۴۰۱ هستند.

الهام تدینی در گفت وگو با خبرنگار تی تی آنلاین، ضمن تبریک عید نوروز به مسافران نوروزی در اقامتگاه فرهنگیانو، اظهار کرد: در 28 اسفندماه 208 خانواده شامل 87 نفر؛ در 29 اسفند 316 خانوار، بین هزار تا یک هزار، در اول مارس 1401، 524 خانوار در میان هزار نفر و در 2 آوریل سال 616 خانوار از میان هزار و سیصد خانوار در پراتوریوم فرهنگیان سکونت داشتند.

وی با بیان اینکه در مجموع یک هزار و 664 خانوار شامل 7 هزار و 329 نفر در مجتمع اسکان آموزش و پرورش و سلامت گلستان در 28 اسفند 93 در نوروز 1401 سکونت داشته اند، عنوان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی 77 مدرسه در گلستانیه به عنوان پذیرای گردشگران در نظر گرفته شده است. مسافران از تمامی نقاط نوروزی آماده پذیرایی از آنها خواهند بود.

ناظر کارشناس مدیرکل آموزش و پرورش گلستانی با بیان اینکه مدارس همچنان در حال بهبودی مسافران نوروزی هستند، هشدار داد: آموزش و پرورش آمادگی دارد در صورت افزایش مسافران نوروزی ظرفیت مدارس را افزایش دهد.

تدینی به استقبال مهمانان از اسکان فرهنگیان مسافران نوروزی در گلستانیه اشاره کرد و افزود: پس از شیوع ننگین ویروس کرونا، مناسب سازی فرهنگیان در استان گلستان به یک وقفه دو ساله تبدیل شد که در نوروز امسال از سر گرفته شده است.

من باید بگویم از ابتدای نوروز 1301 تا فروردین ماه 22 هزار و 322 نفر در گلستانیه زندگی می کردند که تقریباً یک سوم آن ها فرهنگی بودند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا