عمومی

ناشنیده‌هایی درباره اسطوره مینیاتور ایران

او پس از باز كردن چشمان خود ، نقش ها و نقش و نگارهای گلدوزی شده نارنجی هنر ایرانی را هنگام ریخته گری دید. اولین نمونه ای که با مثال او طراحی یک گوزن را آموخت هنگامی که در خانه هستید ، نقشه های رنگ حدود 200 گوزن تصمیم گرفت.

به گزارش تی تی آنلاین ، “خراسان” او نوشت: پسر تاجر فرش معروف ، اما او می خواست یک معلم و یک دانش آموز شود ، یک معلم مستقل شود. این به شدت تحت فشار است کف دست و همان با استفاده از فیلم برای ایجاد افکار اصلی: تولد 91 سالگی شما را تبریک می گویم ، استاد فرشچیان.

دولت از هنر را ترجیح می دهند

پروفسور محمود فرشچیان ، در مصاحبه ای که در اکتبر 1999 در برنامه “هزاردستان” از تلویزیون بینی پخش شد ، گفت که او از ابتدای انقلاب از پیشنهاد وزارت فرهنگ دریافت کرده است و ترجیح می دهد در دنیای هنر بماند فرشچیان در پنجره جدید افتتاح شد هنر ایرانی – اسلامی ، که منجر به پیشنهاد تأسیس دانشگاه هنر اسلامی فرشچیان در سال 2004 ، ایران در مجمع انقلاب فرهنگستان هنر هنر شد. دانشگاه ، یکی از اهداف که برای تبدیل شدن به یک مرکز علمی ، آموزشی مهارتهای سنتی و اصیل اسلامی – ایرانی در 21 اکتبر 2009 افتتاح شد و اکنون دانش آموزان را در سه شاخه هنرهای سنتی (نقاشی) ، هنرهای صنعتی (و هندسه درشت و اندازه گیری در دست) و معماری.

اسناد هنری به عنوان فرهنگی و مذهبی

نخل طلا در ایتالیا ، جشنواره بین المللی هنر مدال طلای آمریکا ، کلاس اول ، و یک تصویر واقعی از هنر در ایران در سال 1380 ، یکی از افتخارات و جوایز استاد محمود فرشچیان ایران و جهان ارائه می دهد. با شنیدن این نام ، محمود فرشچیان ، بیشتر ایرانیان دو شاهکار “نگهبان گوزن” و “عصر عاشورا” را به یاد می آورند ، اما فرشچیان علاوه بر دین ، ​​از فنون خود در خدمت ادبیات باستان این کشور استفاده می کند ، که آثار آنها می تواند به عنوان مثال. وی شاهنامه فردوسی را دید كه آیا در حافظ خیام در رباعیات واقع شده است. این نقاشی ، به طوری که آنها از یک شعر الهام گرفته شده اند “من حوصله ندارم ، و کسانی که شیطون بودند ، کسالت و مرد ارباب من” ، چیزهایی که هستند ، و من سعی کردم بیان کنم تا از آنها استفاده کنم رنگها در مولانا مولانا و جاذبه معنوی و همچنین در حالت خاک است. “مناسک”.

به صدای داخل گوش دهید

غیرممکن است که ببینیم “عصر عاشورا حرکت نمی کند”. به قول سعدی “که در خارج از زندگی وجود ندارد قلب نمی تواند.” سخنان استاد فرشچیان این کار را با جان و دل منتشر می کند و ناگفته نماند که چنین روشی همیشه درست است که یک نخلستان بسیار مستقل خواهد بود.

فرشچیان از “عصر عاشورا” 44 سال پیش هرگونه فکر عاشورایی را به آنها جلب کرد. او می گوید این حرم استراتژی امام رضا ، عطش (ع) طوری طراحی شده است که هر کسی بدون هیچ برنامه ریزی و سیاست خاصی ، و در آنجا نبود تاریخچه طراحی حرم در خون ، و مواردی که نمی توانند در معنای داخلی آن اجرا شوند.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا