بین الملل

نخستین گروه از نظامیان آمریکایی برای مقابله با «تهدید روسیه» وارد لهستان شدند

ارتش لهستان روز شنبه اعلام کرد که اولین گروه از سربازان آمریکایی وارد این کشور شده اند. ایالات متحده قرار است در پاسخ به درخواست ها مبنی بر تهدیدهای روسیه، 3000 سرباز به متحدان خود در شرق اروپا بفرستد.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از یورونیوز، بر اساس این برنامه، لهستان هزار و دویست نیروی ارتش خواهد داشت. به گفته فرمانده ارتش لهستان، باقی مانده ارتش آمریکا «به زودی» وارد لهستان خواهد شد.

اولین دسته از گردان های 82 ایالات متحده از طریق هوا وارد فرودگاه یشونکا شد.

این خبر زمانی منتشر شد که هشت هواپیمای آمریکایی به همان فرودگاه رسیدند که حامل نیروهایی بودند که مسئول بازیابی نیروهای دولتی و پشتیبانی لجستیکی بودند.

یک هواپیمای نظامی C-130 آمریکا تجهیزات نظامی را در فرودگاه Rzysow Jisenka در جنوب لهستان تخلیه کرد.

ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از 3000 سرباز را برای دفاع در برابر “تجاوز فازی” یکی از اعضای ناتو به جنوب شرق اروپا می فرستد. هجده هزار سرباز ماه گذشته برای “پاسخ سریع در صورت لزوم” در مراقبت بودند.

روسیه سال گذشته ده ها هزار نیروی مسلح در امتداد مرز شرقی اوکراین مستقر کرد. کشورهای غربی روسیه را متهم می کنند که در صورت لزوم به ده ها هزار نیروی مسلح در مرز اوکراین حمله می کند. واشنگتن همچنین روز جمعه اعلام کرد که شواهدی در اختیار دارد که نشان می دهد مسکو در حال آماده شدن برای یک حمله تقلبی و تظاهر به حمله به اوکراین تحت عنوان حمله به این کشور است.

در همین حال مسکو این اتهامات را رد می کند و می گوید که قصد حمله به اوکراین را نداشته و فقط می خواهد آن را دنبال کند. روسیه بارها به ناتو هشدار داده است که مرزهای خود را به سمت شرق گسترش دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا