بین الملل

نصرالله: اطلاعات خوبی از مواضع و نیروهای نظامی صهیونیستی داریم/ با فرصتی تاریخی روبرو هستیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم هفتمین روز درگذشت معاون اجرایی و یکی از بنیانگذاران جنبش شیعه این حزب سخنرانی کرد.

به گزارش تی تی آنلاین، «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم هفتم درگذشت «الحاج محمد یاغی» ملقب به «ابوسلیم» معاون اجرایی سابق دبیرکل حزب‌الله و نماینده سابق پارلمان لبنان که در شهر بعلبک برگزار شد، بار دیگر حادثه تروریستی کرمان را در چهارمین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی به ملت ایران تسلیت گفت و تاکید کرد، خون شهدا  هرگز هدر نخواهد رفت.

وی همچنین شهادت «الحاج ابوتقوی» از فرماندهان الحشدالشعبی در حمله روز گذشته آمریکا در بغداد را به گروه‌های مقاومت، حشد شعبی و جنبش النجباء را تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود به سیره الحاج محمد یاغی پرداخت و اظهار داشت: شهادت من به حاج ابوسلیم شهادت ملموسی است، من ایشان را از جوانی در سال ۱۹۷۸ می شناختم و از همان ساعات اول رابطه برادری، محبت، دوستی و اعتماد کامل بوجود آمد. او از ابتدای جوانی در بعلبک فردی مجاهد، فعال و انقلابی بود و اولین فردی که مایه الهام حاج ابوسلیم شد، حضرت امام سید موسی صدر بود.

دبیرکل حزب‌الله در خصوص حملات این حزب به مواضع دشمن صهیونیستی خاطرنشان کرد، حزب‌الله از هشتم اکتبر وارد نبرد با دشمن صهیونیستی شده است و در این مدت تعداد زیادی از شهرک‌های صهیونیستی هدف قرار گرفتند، مقاومت حدود ۶۷۰ عملیات نظامی اجرایی کرد و ۴۸ پایگاه، ۱۱ مقر در عمق خاک فلسطین، ۵۰ نقطه مرزی و ۱۷ شهرک رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

به نقل از سایت خبری النشره، وی در ادامه تصریح کرد، حزب‌الله لبنان تنها دکل‌های رژیم صهیونیستی را هدف قرار نمی‌دهد بلکه تجهیزات روی دکل‌ها را هدف قرار می‌دهد که صدها میلیون دلار ارزش دارد و کنترل اطلاعاتی بر بخش بزرگی از لبنان را پوشش می‌دهند.

سید حسن نصرالله در ادامه از انهدام تعداد زیادی از تانک‌ها و خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی سخن گفت و تأکید کرد که اکنون تمامی تانک‌ها و ماشین‌آلات نظامی دشمن در دیدرس نیروهای مقاومت هستند و حزب‌الله اطلاعات خوبی از مواضع و نیروهای نظامی صهیونیستی دارد.

وی با بیان اینکه دشمن به شدت به سکوت خود ادامه می‌دهد و تعداد واقعی کشته‌ها و زخمی‌های خود را فاش نمی‌کند، افزود، کارشناسان رژیم صهیونیستی می‌گویند آمار کشته‌های این رژیم در جنگ غزه سه برابر آماری است که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام می‌کند و بیش از ۲۰۰۰ مجروح وجود دارد که اکثر آنها در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار دارند.

دبیرکل حزب الله لبنان در این باره افزود: می‌دانیم که پنهان‌سازی تلفات بخشی از جنگ روانی دشمن است تا در مقابل جامعه خود سرشکسته نشود زیرا آن‌چه در حال وقوع است، تحقیر واقعی اسرائیل در جبهه جنوب محسوب می‌شود.

وی در ادامه گفت، مقاومت لبنان اهداف نظامی و سربازان رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهد و هدف مقاومت در لبنان، سوریه، عراق و یمن اعلام فشار بر دشمن است تا حمله به نوار غزه را متوقف کند.

سید حسن نصرالله گفت، دشمن صهیونیستی در نتیجه ترس و خستگی، اشتباهات فاحشی در غزه مرتکب شده است‌.

وی در ادامه خطاب به مخالفان مقاومت در داخل لبنان گفت، این رژیم صهیونیستی بود که از سال ۱۹۴۸، به خانه‌ها، مردم عادی و ارتش حمله کرده و مرتکب قتل عام می‌شد و این مردم جنوب لبنان بودند که آواره می‌شدند. اگر یکی از این حملات که اکنون به مواضع رژیم صهیونیستی می‌شود، در گذشته رخ می‌داد، دشمن به قطع بیروت را هدف قرار می‌داد اما اکنون جرات انجام این کار را ندارد و این همان معادله بازدارندگی است که مقاومت از سال‌ها پیش بر دشمن تحمیل کرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به شهرک‌نشینان صهیونیستی که از کابینه رژیم صهیونیستی می‌خواهند در مورد حملات محور مقاومت در لبنان تصمیم نظامی قاطع اتخاذ کند، گفت، این یک تصمیم اشتباه خواهد بود و اولین متضرران آن خود صهیونیست‌ها و شهرک‌نشینان شمال اراضی اشغالی خواهند بود و به جای این کار باید از کابینه بخواهند جنگ علیه غزه را متوقف کند.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: اکنون با فرصتی تاریخی روبرو هستیم تا هر وجب از خاک خود را به طور کامل آزاد کنیم و معادله‌ای را برقرار کنیم که مانع نفوذ دشمن به حاکمیت کشورمان شود و این فرصت بار دیگر توسط جبهه لبنان باز شده است.

این خبر تکمیل می‌شود.

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا