حوادث

نوستالژی جهان توسط کرونا


آفتاب نیوز:

محمد وجدانانی ، یک فعال اقتصادی ، در یادداشت خود برای آفتاب نیوز نوشت: “این روزها همه ما ، به طور خاص کل جهان ، درگیر ویروس فراگیر هستیم که هیچ کشوری را نادیده نگرفته و در حال جنگ با همه جوامع است.” از کوچک تا بزرگ ، غنی تا فقیر ، کم تا زیاد ، غیرمسئولانه نسبت به مسئولیت ، ژنهای معمولی در ژنهای خوب گنجانده شده اند!

ویروس آنقدر قدرتمند است که نه تنها بر سیستم بهداشتی بلکه فرهنگ و اقتصاد جامعه نیز تأثیر می گذارد. در ابعاد فرهنگی ، شیوه زندگی جدیدی را برای مردم به ارمغان آورده است و از نظر اقتصادی ، برخی مشاغل را از فرش به عرش و برخی از عرش به فرش آورده است. تولید و توزیع محصولات و محصولات بهداشتی و همچنین ارائه خدمات آنلاین و فروشگاه های آنلاین بسیاری از مشاغل بزرگ و پرسود را متوقف کرده اند.

نوستالژی جهان توسط کرونا

اما جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود؟

به گفته برخی متفکران بین المللی ، پیروی از کورونا عمق و شیوه زندگی جدیدی را برای مردم به ارمغان می آورد و تجربه جدیدی را ایجاد می کند. از طرف دیگر ، برخی بر این باورند که دنیای پسا قانون شبیه به دنیای پیش از تاجگذاری است و هیچ گونه تغییر خاصی در زندگی انسان به وجود نخواهد آمد و زندگی به همان شیوه گذشته ادامه خواهد یافت.

اما به نظر من ، دنیای بعد از کرونا باعث می شود روزهای کرون را از دست ندهیم! البته ما زمان Corona و اتفاقات او را از دست می دهیم ، نه بیماری و مرگ عزیزانمان.

ما ایرانی ها در فرهنگ خود از عدم تحرک بالایی برخوردار هستیم ، به عبارت دیگر مقاومت بالایی در برابر تغییر داریم و می خواهیم در وضع موجود بمانیم. در اوایل کورونا ، مردم این بیماری را جدی نگرفتند و از تغییر سبک زندگی خود دریغ کردند تا جایی که برخی از اساتید و دانشجویان و یا صاحبان مشاغل اصرار بر ادامه فعالیتهای آموزشی و تجاری خود داشتند. اما با زمانبندی و شدت طبقه بندی تاج و آمار تکان دهنده در مورد تعداد بیماران و تلفات امروز ، هیچکدام از مردم حاضر نیستند به صورت شخصی فعالیت های خود را ادامه دهند و مقاومت کنند. این بی تحرکی و مقاومت در برابر تغییر بخشی از فرهنگ ایرانی ما شده است.

حتی اکنون شیوه های زندگی Corona و Corona به وضع موجود تبدیل شده اند ، بنابراین ما به آن عادت کرده ایم و دنیا برای ما بسیار دشوار خواهد بود زیرا ما در برابر تغییر مقاومت می کنیم.

در دنیای پس از کرونا دلمان برای کرونا تنگ شده است.

ما به مشاغل خانگی ، ارتباطات از راه دور ، کلاسهای درس مجازی و کارگاههای مجازی وابسته هستیم.

ما به پاکیزگی و بخشی از درآمدمان به محصولات بهداشتی عادت کرده ایم.

ما عدالت کرونا را از دست می دهیم. تاجي كه همه ، حتی ثروتمندان و مسئولان را به وحشت انداخت ، زیرا جهل بشر از ویروس هنوز درمانی ایجاد نکرده است كه فقط ثروتمندان یا قدرتمندان بتوانند تولید كنند و مظلومین از فقدان دارو بمیرند ، اما ویروس همه را می كشد. او با یک نگاه نگاه می کند.

کورونا به گونه‌ای پیش آمد که هرکسی بتواند همان نوع ترس را تجربه کند ، هر کس می تواند مطلوبیت بیشتری را از دست بدهد ، ترس غنی و قدرتمند بیشتر از دیگران است زیرا تحمل بیماری و مرگ برای آنها بسیار سخت تر است زیرا پول و قدرت به آنها کمک نمی کند. .

ما این روزها کمبود همدلی نداریم: ملک مستاجرین خود را اجاره نمی دهیم ، سرسختانه تمایلی به ساخت ماسک با ماشین های خیاطی خانگی و کارگاه های کوچک ، ایستگاه های صلواتی که توزیع ماسک ، ژل و ضد عفونی کننده دارند ، بدون پرداخت پول زیاد. این روزها شما اقساط بانکی و کارهای دلسوزانه و جهادی زیادی دریافت نمی کنید.

ما از دست می دهیم که آمار افراد سایر کشورها را با کشور خودمان مقایسه کنیم که در حین توسعه و اقتصاد قوی ، تحریم نشده اند ، در تولید ماسک و دستمال توالت ماندگار شده ایم و همه ما مدت هاست که خود را تقلید کننده همان می دانیم ، اما با این ویروس بسیار می شناسیم. توسعه و قدرت. اقتصاد آنها در مواقع بحران به خوبی پیش نمی رود.

کورونا به ما چیزهای زیادی آموخت و اگرچه تهدیدی بود ، فرصتی برای تغییر بود ، برای بهتر شدن تغییر کنید.

امید ما این است که به زودی این ویروس گسترده از سراسر جهان ریشه کن شود و همه ما به آرامش و آسایش بازگردیم.


انتشارات سایت به وسیله استخراج اخبار روز، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، لذا مسوولیت کلیه محتوای این سایت بر عهده منابع اصلی بوده و سامانه آنلاین تی تی آنلاین هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا