ورزش

نکونام: با قلبم فولاد را انتخاب کردم / نگاه جدی به آکادمی باشگاه داریم

تی تی آنلاین/ خوزستان جواد نکونام با بیان اینکه ابزار را انتخاب کرده است، گفت: کل باشگاه پیچیده فولاد باید بار دیگر به شعار قدرتمند فداکاری در مسابقات تبدیل شود.

به گزارش تی تی آنلاین، به نقل از باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام درباره حضورش در فولاد و برنامه هایش برای این شرکت صحبت کرد که در ادامه می خوانید.

من با قلبم چاقو را انتخاب کردم

اول از همه از مسئولان معدن آهن و مسئولان باشگاه تشکر می کنم که دوباره به من اعتماد کردند. خوزستان و فولاد را خانه خودم می دانم. با وجود پیشنهادهای دیگری که داشتم، با تمام وجودم این را انتخاب کردم. یکی از دلایلی که به فرم بازگشتم احساس مسئولیتی بود که نسبت به این باشگاه و هوادارانش دارم. یکی از زیباترین لحظات دوران حرفه ای ام قهرمانی در جام حذفی پارسال بود چرا که خنده را بر لبان مظلوم خوزستانی می دیدم. دوست دارم حداقل یک بار دیگر در زندگی ام این صحنه را تکرار کنم تا آن پسر را ببینم و دوباره بر لبان خوزستانی ها لبخند بزنم. می دانم که از شمشیر انتظارات زیادی دارم. می دانم که آهن خون بسیاری از آنهاست. این کار ما را دو چندان می کند. بازیکنان فولاد هم در دو سال اخیر این را فهمیده اند. همه ما همزمان برای چاقو می جنگیم. اکنون وقت آن است که به برخی از حرفه ها بپیوندید و با گفتن اینکه می خواهند آنها را مختل کنند، آنها را نادیده بگیرید.

هواداران از جشن دور بودند

امیدوارم هر چه زودتر درهای ورزشگاه باز شود و هواداران انفرادی آهنی را در ورزشگاه همراه خود داشته باشیم. دو جشن بزرگ در کرونا داشتیم یکی جشن صعود آسیا، دیگری جشن جام قهرمانی کشور. اما هر دو در غیاب ما توسط معابد که صاحبان اصلی این افتخارات هستند برگزار شد و این در قلب من و بازیگران باقی مانده است. امیدوارم امسال در دوومیدانی نفس گرم خوزستانی ها را در کنار ورزشگاه خانگی خود تجربه کنیم و از حضور آنها انرژی بگیریم و انشالله در پایان فصل برای دو جشنی که داریم انجام دهیم. دور بوده ام

ما باید از خود گذشتگی داشته باشیم

بازی با صنعت نفت نشانه خوبی برای تیم بود و به ما نشان داد که برای فصل بعد چقدر باید کار کنیم. متأسفانه این شرکت به دنبال یک دوره طلایی آماده سازی است و ما باید برای رفع این مانع تلاش زیادی انجام دهیم. هر تیمی که در لیگ شروع کرد، تمرینات تدارکاتی چشمگیری انجام داد، اما فولاد در آن فصل شکست خورد. ما از ابتدا یک شعار روی تیم داریم. فداکاری برای هدف انجام می شود. ما به عنوان قلب مردم خجسته خوزستان باید از خود گذشتگی داشته باشیم. ما باید بازی کنیم، کار کنیم و همه چیز را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. از این به بعد تمام تمرکزمان روی فولاد و فولاد است و به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنیم. ما در ابتدای فصل غایب هستیم و هر امتیازی را که از دست می دهیم جبران می کنیم. بعد از قهرمانی در جام حذفی، انتظار نداشتم که برنامه ای برای رفتن داشته باشم. اکنون ما یک طراحی مجدد داریم، در حالی که رقبای ما امتیازات خوبی را جمع آوری کرده اند. ما از نظر فیزیکی عقب هستیم. اگر به بازی های دو فصل اخیر فولاد نگاه کنید، از 70 دقیقه جلوتر مشکل بدنی نداشتیم و این یکی از دلایل موفقیت ما بود. اکنون زمان توقف شیر گفته نشده است. باید فورا خود را برای مسابقات آماده کنیم.

نگاهی جدی به آکادمی فولاد داریم

چند بازیکن قدرتمند و خوب را از دست دادیم. بازیکنان تعطیلات به دلیل بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پر نشدند. در واقع جام برد همان ساختار است. این بازیکنان در تمرین دوست داشتند فرصت انجام کارهای بزرگ را داشته باشند و نیازی به گفتن نیست. معتقدم این بازیکنان با تلاش و پشتکار می توانند موفقیت های گذشته را پس بگیرند و انشالله با تقویت این تیم در زمستان بتوانیم برای اهداف بهتر و بزرگتر رقابت کنیم. همین دو سال پیش که سعی کردیم بهترین بازیکنان آکادمی فوتبال را به دسته های اصلی بیاوریم، امسال نگاه سختی به این رویداد داریم. از یک طرف از دست دادن چند بازیکن ناراحتم و از طرف دیگر به فولاد و خوزستان افتخار می کنم چرا که آنها چنان ستاره هایی دارند که همه دنبال ترجمه هستند.

باید روحیه پیروزی را تقویت کنیم

از روز اولی که وارد فولاد شدم حسادت و هیجان داشتم چون در تیم ملی نماینده نداشتم. خوشحالم وقتی همکاری ما تمام شد، چهار تیم ملی در تیم ملی داشتیم. در پایان فصل دوم به تمام اهدافی که داشتیم رسیدیم. یک وقفه در کار ما وجود دارد و متأسفانه در اواخر امسال به طور تصادفی با آن مواجه شدیم. جبران این تاخیر برای ما بسیار کار است. امید ما این است که بتوانیم بازیکنان بیشتری جذب کنیم و در رقابت های بیشتری شرکت کنیم. در ابتدا باید تیم را تشویق کنید تا برنده شوید. ما در فولاد سوراخ بزرگی داشتیم و ماه ها خانه مان را از دست ندادیم. البته به دنبال رکورد نیستم، اما امیدوارم در آهن و فولاد آرنا هم مثل یک بار به تیمی بدون شکست تبدیل شویم.

زمستان عالی در پیش است

ما در حال حاضر دو مشکل داریم. اولین مورد مشکلات فیزیکی است که قصد داریم برای این مشکل حل کنیم. دیگری یک استقامت به طرز شگفت انگیزی فشرده است. مسئولان لیگ در تلاش هستند تا لیگ، لیگ برتر و جام حذفی را در تیرماه 1401 به پایان برسانند. در نتیجه سال آینده مسابقات جام جهانی را خواهند داشت و می خواهند در نیم فصل این مسابقات در تقویم لیگ قرار بگیرد. ما هم لیگ قهرمانان هستیم. این بدان معنی است که بازی ها نزدیک ترین و نزدیک ترین خواهند بود. آهن را باید تا جایی که می توانیم تقویت کنیم. حالا باید به فکر جذب بازیکنان خوب باشیم. زمستان بسیار خوبی در پیش داریم.

ما به موفقیت های کوچک بسنده نمی کنیم

در پایان یک بار دیگر از همه دوستان عزیز تشکر می کنم. به جشن شکرگزاری خوش آمدید. ما می خواهیم تیغه را گزارش کنیم. ما می خواهیم نگاهی دیگر به باشگاه، بازیکنان و پانچ محترمانه در آغوش گرفته شود. راه سختی در پیش داریم و همانطور که بعد از فینال جام حذفی هم گفتم موفقیت در این راه تنها با سخت کوشی به دست می آید. موفقیت برای کسی قطعی نیست، اما می توان با تلاش شبانه روزی و سخت کوشی و پشتکار، آن را افزایش داد. این عهد من با فرزندان خوزستانی است. و من و بازیکنانم شبانه روز برای شادی و سربلندی خوزستانی ها تلاش می کنیم. خوزستان بزرگ ترین استان فوتبال ایران است و باشگاه فولاد که گل سرسبد فوتبال خوزستان است باید با آن آشنا باشد و همیشه جزو رقبا باشد. وظیفه من و بازیکنانم این است که خستگی ناپذیر برای اعضا و اعضا تلاش کنیم و به حرکات کوچک بسنده نکنیم. اعتماد و اطمینان به این بازیکنان و احترام متقابل در بین همه عاشقان فولاد از هر قشری و هر اعتقادی. نباید فراموش کرد که تنها در سال های اخیر کسانی که این افتخار را از خداوند نصیبشان کردند توانستند این پسران را در اذهان خوزستانی ها شاد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا