ورزش

هشدار بزرگ به یحیی و پرسپولیس!

اگر نگاهی گذرا به دوره پنج ساله قهرمانی پرسپولیس داشته باشیم، چند ویژگی عمده در مراحل متوالی این جامعه نقش اساسی داشته است. بدون شک موضوع اصلی یادآوری فوق العاده خط دفاعی و سوابق دنیوی بود. اتفاقی که در این فصل کمتر رخ داده و پرسپولیس حتی مقابل تیم های انتهای جدولی هم نتوانست پیروز شود. البته جالب و تعجب آور است که دو کلین شیت این تیم مقابل استقلال و سپاهان دو مدعی اصلی قهرمانی هستند.

اما یکی دیگر از لحظات این روند فوق العاده، سبقت گرفتن از سه امتیاز مقابل تیم هایی بود که توانستند نیم نگاهی به برتری پرسپولیس قبل از آن بازی داشته باشند. در واقع، در بیشتر آن پنج فصل، روس‌ها بازی‌های سودمند را بردند و در بازی‌های سخت‌تر خود شکست نخوردند تا از ضعف غیرمنتظره رقبای خود برای شکست آنها استفاده کنند.

اما در این زمان این شکست مقابل خود پرسپولیس رقم خورد. گروه ها یحیی گل محمدی چهار امتیاز از دو رقیب اصلی استقلال و سپاهان پاره کرد اما در مقابل تیم هایی مانند شهر خودرو و هوادار چهار امتیاز حساس را از دست دادند و این روند واقعا برعکس شده است.

نه تنها در فوتبال ایران، بلکه در اکثر لیگ های بزرگ جهان، نام تیم قهرمانی نه تنها در مواجهه با تقابل، بلکه در میان همتایان که رابط ها در آن ها اداره می شوند، تثبیت می شود. اما پرسپولیس با وجود اینکه در این فصل پنج را درخشان برگزار کرده است، اما عملکرد چندان خوبی در این رویداد نداشته است و در پایان فصل، این چهار امتیاز، جانشینی این تیم را قطع می کند.

بیشتر بخوانید:

یکی دیگر از مشکلات سبک پرسپولیس در فصل جاری، سیستم بازی قابل پیش بینی و واقعیت این است که برنامه های یحیی برای جلوگیری از تکمیل شدن در مبارزات. واضح است که روس ها ابزار لازم برای استفاده از سیستم های 2-5-3 یا 1-3-2-4 (فولبک های تیز یا هافبک های خلاق) را ندارند و در واقع یحیی برای تکرار این تجربه جان می دهد. از روش 2-4-4.

همچنین پرسپولیس برخلاف فصول گذشته توانایی استفاده از حداقل موقعیت های خود را از دست داد و معمولاً به فرصت های خوبی برای باز کردن دروازه حریف نیاز دارد. در همین جدال امروز پرسپولیس سه موقعیت خوب سوزان را در 20 دقیقه ابتدایی از دست داد تا در نهایت به طور اتفاقی از حریف خود سبقت بگیرد.

حدود نیمی از زمان گذشته است و اختلاف بالای جدول آنقدر کم است که یک یا دو لغزش از هر یک از مدعیان می تواند نام رهبر را تغییر دهد. بنابراین، مسائل پرسپولیس و یحیی بیش از حد مورد توجه نیست، اما برای تکرار به چیزی بیش از یک نمایش حمایتی نیاز دارند.

ساده تر می شود؛ باید در نیم فصل اوضاع تغییر کند، دفاع پرسپولیس را بهتر کند و به این راحتی تسلیم نشود. آنها همچنین به مهاجمانی نیاز دارند که مانند دقایق ابتدایی بازی امروز فرصت گلزنی را از دست ندهند. امسال قطعا سپاهان و استقلال نسبت به فصل های قبل رابط های بهتری هستند و یحیی و پرسپولیس فردا در ادامه فصل قطعا برای چنین افرادی تلاش خواهند کرد و این سرمربی در نهایت این چهار امتیاز مقابل شهر خودرو را از دست خواهد داد و طرفداران. از زمان به زمان.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا