اجتماع و خانواده

هشدار درباره یک بیماری حاد تنفسی در سرما

پنومونی یک بیماری جدی است که می تواند توسط باکتری ها، ویروس ها یا قارچ ها ایجاد شود.

به گزارش تی تی آنلاین، ذات الریه نیز می تواند افراد را در هر گروه سنی مبتلا کند، البته این بیماری در فصول سرد سال در تمام سنین بیشتر دیده می شود.

در مورد این عفونت تنفسی، کیسه های هوا متورم می شوند و به دلیل پر شدن از مایعات، در نتیجه اکسیژن رسانی کاهش می یابد و تبادل گاز در رگ های خونی کاهش می یابد.

پزشکان همیشه یادآوری می کنند که اگر علائم ذات الریه مانند سرفه، تب، مشکل در تنفس یا درد قفسه سینه را تجربه کردند، مهم است که در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند.

نکات مهم در پیشگیری از ذات الریه

اجازه دهید همچنان به «زمان هندوستان» با توصیه‌های عالی اشاره کنیم که این بیماری در زمستان رخ ندهد.

* واکسیناسیون

واکسیناسیون بهترین راه برای پیشگیری از ذات الریه است. واکسن پنوموکوک و واکسن آنفلوانزا واکسن های موثری هستند.

* دست های خود را مرتب بشویید

شستن مکرر دست ها یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از گسترش عفونت های تنفسی از جمله ذات الریه است. قبل از غذا خوردن حتما دست های خود را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.

* از تماس با بیمار خودداری کنید

اگر در اطراف فردی هستید که بیمار است، سعی کنید برای کاهش خطر عفونت تنفسی از او فاصله بگیرید. از تماس نزدیک با بیماران، حتی دست دادن با آنها خودداری کنید.

*لباس گرم پوشیده

هوای سرد می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند و شما را مستعد عفونت های تنفسی کند. لایه لایه قرار دهید، سر و گوش را بپوشانید و پاها را خشک کنید.

* مایعات کافی بنوشید

نوشیدن مایعات زیاد می تواند به رقیق شدن مخاط در دستگاه تنفسی کمک کند و تنفس را آسان تر کند. حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید و به نوشیدن مایعات گرم مانند چای فکر کنید.

* پرهیز از سیگار

سیگار به طور جدی به سیستم تنفسی آسیب می رساند و خطر ابتلا به ذات الریه را افزایش می دهد. برای کاهش خطر ابتلا به ذات الریه و سایر بیماری های تنفسی، سیگار را ترک کنید.

* پس از یک رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم می تواند به تقویت سیستم ایمنی و کاهش خطر ابتلا به عفونت های تنفسی کمک کند. از انواع میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و گوشت بدون چربی استفاده کنید تا بدن خود را قوی نگه دارید.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا