حوادث

هشدار و آماده‌باش هلال احمر برای بارش شدید برف و باران و کاهش دما در ۱۲ استان

نماینده عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از آمادگی امدادگران برای حوادث احتمالی ناشی از بارش شدید برف و باران و افت دما در 12 استان کشور خبر داد.

مرتضی مرادی پور در گفت وگو با تی تی آنلاین. وی با اشاره به هشدار نارنجی هوا مبنی بر بارش شدید برف، باران و وزش باد در برخی استان های منطقه در روز شنبه، گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی در تمام یا برخی مناطق استان ایلام بارش شدید باران و وزش باد شدید شاهد خواهیم بود. . روز شنبه در کهگیلویه و بویراحمد، فارس، کوزستان، بوشهر و کرمانشاه خواهیم بود. همچنین در این روز در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، مرکزی، همدان، کردستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس افت شدید برف و افت دما در تمام یا برخی نقاط پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه وقوع سرما و برف سنگین به احتمال زیاد در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان ها خواهد بود، گفت: اما سازمان امداد هلال احمر در این استان ها نگهبانان خود را قرار داده است و تمامی پایگاه های ثابت و سیار در حال آزادسازی هستند. او آمادگی لازم را برای کمک های قابل انجام دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: شهروندان با رعایت برخی تدابیر از تردد غیرضروری به ویژه در مناطق سردسیر و برفی خودداری کنند. شما لازم نیست نگران دبیرستان باشید، لازم نیست مراقب زندگی خود باشید، نمی توانید بسکتبال انجام دهید. توصیه دیگر به شهروندان پرهیز از اسکان رودخانه ها و جوی ها است.

مرادی پور همچنین به رانندگان توصیه کرد قبل از شروع سفر وضعیت جوی جاده ها را بررسی کنند. اطمینان حاصل کنید که خودروی شما شیشه جلو و سیستم گرمایشی سالمی دارد و اگر از تپه های پوشیده از برف در جاده رانندگی می کنید، حتما از لاستیک استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:


مراقب گازگرفتگی در روزهای سرد باشید


هشدار و هشدار به عابران و رانندگان در روزهای برفی و بارانی

وی در پایان با اعلام شماره ۱۱۲ سازمان رایگان جمعیت هلال احمر از مردم خواست در صورت نیاز به کمک در مسیر و خارج از شهر با این شماره تماس بگیرند.

پیام پایانی

دکمه بازگشت به بالا