عمومی

همایش چهره‌های ماندگار؛ ۱۱ سال در تعلیق

به دلایلی کار ما در طول کنفرانس قطع شد. وگرنه می خواهیم این سال ها سخت کار کنیم. حتی موزه ای را در سعدآباد به عنوان مجموعه فرهنگی دائمی ایجاد کردیم که البته به بهانه یک مرمت ساده تعطیل شد و الان وضعیت بدی دارد.
امیدواریم آقای ضرغامی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری امروز که از ابتدا در دوران مدیریت رسانه ملی این تصمیم را اتخاذ کرده و به تعلیق آن اعتراض کرده است، تصمیم بگیرد که زمینه بازگشایی و بازگشایی موزه را فراهم کند. اقدامات ما ادامه دارد
پس از ادامه همایش، موزه فعال شد. البته به اندازه کنفرانس موثر نبود، اما بیش از هفت یا هشت سال است که ما جلسات و جشن های علمی ویژه ای در موزه داشتیم و سعی کردیم کسانی را که در آن حضور داشتند بیاوریم. اساتیدی مانند دکتر. دینانی به موزه رفت و سخنرانی کرد.

علت این وقفه در همایش چهره های ماندگار باید توسط مسئولان صدا و سیما جستجو شود. در چند سال گذشته، ما سعی کرده‌ایم در مورد گفتگو سکوت کنیم، اما هر بار که وارد می‌شویم، رئیس‌جمهور عوض می‌شود و ما روی جلسه بعدی کار می‌کنیم.
هر طراحی می تواند ایرادات خاص خود را داشته باشد. ما همیشه سعی کرده ایم در مسائل سیاسی، اجتماعی و سیاسی کار خود را انجام دهیم. شورا نظرات بسیار خوبی از جامعه دریافت کرد. تا جایی که حتی عده ای که از نام خود سوء استفاده کردند، از مردان وام گرفتند و در عرصه های مختلف در پوشش چهره های رجزخوانی ماندند. خوب، اگر این مقایسه ها و نظرات آنها به نتیجه نرسد، این نگرانی و حتی سوء استفاده وجود نخواهد داشت.
اکنون میدان دوم است و می توان امیدوار بود که دوباره آن را برگزار کنیم. دکتر. جبلی رئیس جدید رسانه ملی نقش مهمی در تسهیل این امر دارد. از سوی دیگر تمرکز اقتصادی و آمادگی مراسم بر عهده صدا و سیما است. امیدواریم هر چه زودتر این کار انجام شود و شاهد برگزاری مراسم باشیم.

*طراح و مجری پروژه “دائمی شود”.
*مصاحبه با روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا