اجتماع و خانواده

هنوز مورد انسانی آنفلوآنزای پرندگان گزارش نشده است

از آنفلوانزا در آزمایشگاه های مرجع ملی ، با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد مشاهده بسیار شدید آنفلوانزای مرغی در مناطقی از کشور ، وی اظهار داشت: ویروس آنفلوانزای مرغی هنوز به انسان سرایت نکرده است ، در صورت ایجاد تغییر در ویروس ، ویروس به انسان منتقل می شود. .

در مصاحبه ای با تی تی آنلاین ، دکتر طلعت مختاری آزاد وی گفت: “به نظر می رسد این بیماری بیماری پرندگانی باشد که H5N8 در ایران دیده می شوند و همچنین در کشورهای اروپایی ، اتحاد جماهیر شوروی و قزاقستان نیز وجود دارند.”

وی با اشاره به کشورهای مختلف برای دستیابی به ویروس ، پرندگان مهاجر گفت: در ایران گزارش هایی از پرندگان و حیوانات و انسان داریم. اما مسئله مهم ویروس آنفولانزا این نیست که این تغییرات ، تغییراتی است که همیشه درباره آنها وجود دارد به گونه ای که می تواند به انسان منتقل شود.

وی اضافه کرد: از آنجا که همه کشورهای جهان پس از شناسایی ویروس ، داده های توالی DNA خود را از سازمان بهداشت جهانی و سایر کشورها برای به اشتراک گذاشتن داده ها برای بررسی اینکه آیا امکان انتقال انسان یا انسان وجود ندارد ، به اشتراک می گذارند. طبق آخرین اطلاعات ، پرندگان آلوده در بسیاری از کشورهای اروپایی.

وی افزود: “این اتفاق می افتد.” ویروس آنفلوانزای مرغی به راحتی منتقل نمی شود ویروس حیوانات انسانی اغلب به تغییراتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. بنابراین ، آنهایی که در معرض خطر پرندگان مهاجر هستند با آنها در تماس هستند.

کدام یک از انگورها در هوای سردتر از زمان وقوع بیماری وجود دارد: “خوشبختانه از رعایت نکات بهداشتی هنگام انتقال زنگ از سایر ویروس های تنفسی جلوگیری شده است.” حتی در جنوب که زمستان گذشته است ، این بیماری بسیار کم بود.

پیش از این ، دفتر مدیر کل در اداره آژانس حفاظت از محیط زیست اعلام کرده بود که محور تی تی آنلاین “در حال حاضر ، سازمان دامپزشکی پرندگان مهاجر مرگ را به دلیل گسترش آنفلوانزای مرغی در سه استان که یکی از آنها تالاب های میقان است ، تأیید کرده است. تالاب اردبیل ، در استان مرکزی. “همچنین ، آنفلوانزای مرغی تیز که یک مرد در تالاب های یک استان مازندران دارد.”

همچنین تأکید کرد که “همه پرندگان مرده جمع آوری و از نظر بهداشتی دفع شدند.”

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا