فرهنگ و هنر

هوتن شکیبا: خوشحالم جوان اول عاشق هستم

هوتن شکیبا می گوید خوشحال است که به عنوان اولین عاشق جوان در سینما شناخته می شود.

به گزارش تی تی آنلاین، این بازیگر که به خاطر عشق و علاقه به ایفای نقش در فیلم های «تمام شب با ماه کامل»، «تی تی» و «ابلق» و همچنین سریال «لیسانسه ها» شهرت دارد، از شخصیت های این فیلم می گوید. ژانر عاشق شدن نیز متفاوت است اما همچنان خوشحالم که به عنوان اولین عاشق جوان سینما شناخته می شوم.

او همچنین تاکید می کند که از قضاوت در مورد شخصیت هایی که بازی می کند اجتناب می کند و آنقدر خوب کار می کند که بین این شخصیت ها تبعیض قائل نمی شویم.

این بازیگر که شامگاه جمعه پنجم آذرماه مجری برنامه رادیویی «پرانتز باز» در ابتدای نیما رییسی مجری این برنامه است، با اشاره به پیچیدگی این شخصیت در نقش هایی که تاکنون بازی کرده است، واکنش نشان داد. «عبدالحمید» در «شب ماه کامل». “شاید در ذهن خیلی ها “شب ماه کامل” یک فیلم سیاسی باشد، اما من اصلاً فکر نمی کنم: این فیلم واقعاً عاشقانه و عاشقانه تلخ است. اسلام یا هر چیز دیگری و هر جای دنیا در عشق تأثیر می گذارد. و رابطه افراد

الهام حسامی کارشناس برنامه با اشاره به ویژگی های فراوان پسر نرگس آبیار گفت: خانم نرگس آبیار همیشه محور عشق اول را انتخاب می کند و این برای او مهم است. او البته معتقد است که این عشق باید در بستر زندگی واقعی شکل بگیرد، یعنی زندگی واقعی بر «شبی که ماه کامل می شود» اما شخصیت عبدالحمید با اولین جرقه خلق و نوشته است.

شکیبا در پاسخ به او در مورد اشکال مختلف بازیگری عبدالحمید توضیح داد: دلیل اینکه من به بازیگری اعتقاد دارم قضاوت درباره شخصیتی که او بازی می کند زیاد نیست، بلکه درک اوست و این نیاز به دانش دارد. این دانش همچنین از طریق مطالبی مانند نویسنده، مدیر ایده ها یا فرهنگ خود جامعه به دست می آید. در مورد شخصیت عبدالحمید، قبل از اینکه او را یک جنایتکار و تروریست ببینیم، گفتم که او مردی بود که کار اشتباهی انجام داد. به دنیا آوردن یک نابغه جرم نیست، حتی در مورد فشارها، تا بتواند آن شخصیت را از هر جهت حفظ کند، تا تغییر کند. برای من عبدالحمید هم همینطور بود و درست نوشته بود. بخش هایی اضافه شد که تصادفی نبودند. ما موسیقیدانی را به او نشان دادیم که آهنگ می‌نویسد و خوشنویسی می‌کند. همه نوشته ها اضافه شده تا بگوییم با آدمی که عقل دارد طرف هستیم و آن وقت این محبت کشته می شود و چیز دیگری می شود. واقعا برام خیلی سخت بود و یادم نیست چند روز آخر این فیلم ساخته شد و آخر فیلم داشتیم به اون شب سخت نزدیک می شدیم، خیلی برام سخت بود و قضاوت هم نکردم. بسیار سعی کن آن را در درون من با انجام آنچه درست است توجیه کنی. چون اگر این کار را نمی کرد، بازی دروغ بود.

وی با اشاره به سختی ایفای نقش عبدالحمید، افزود: بسیار سپاسگزار بودم و در ذهنم تکرار می کنم که عبدالحمید هم قربانی است و قطعا عبدالحمید در این شرایط برایش راحت نیست، قطعاً او دوستش داشت. همسر.» و بعد او صد در صد سیاه پوست نبود. سعی کردم معنای دوگانه ای را که همیشه در سینما همراهش می کند به تصویر بکشم.

در ادامه گفت و گو، فرانک آرتا، یکی دیگر از کارشناسان توسعه، تعریفی از عشق به معنای نوع دوستی ارائه کرد و شکیبا را صحنه نوع دوستی و عشق متعالی در سه فیلم عاشقانه دانست که به آن ها نرسید.

شکیبا پاسخ داد: شرایط بسیار متفاوت است و هر کدام از ما می توانیم عشق را به گونه ای متفاوت تجربه کنیم. شاید این عشق افلاطونی، یا هر دلیلی که در نظر بگیریم، وجه اشتراکی با یک طرح واره مشترک داشته باشد. فکر می کنم همه آنها یکی یکی با هم فرق دارند و برای من در این نقش ها در متن تفاوت وجود دارد. من سعی می‌کنم فقط نشان دهم که شخصیت چیست و کاراکتر متخصص بودن چه حسی دارد. ما همیشه تمام ویژگی های حواس و انواع احساسات را داریم. بنابراین او عاشق می شود همانطور که ترس با او همراه است و ترس از دست دادن نیز با عشق همراه می شود و ترس از نرسیدن به آن با او همراه است. هنگام بازی، من همیشه سعی می‌کنم به راه‌های دیگری برای یافتن عمق استعداد فکر کنم و فقط در یک سطح حرکت نکنم.

«پرانتزها را باز کن» به تهیه کنندگی مارال دوستی در گروه برنامه های مستند و رادیویی تولید و منتشر می شود. این برنامه هر هفته از ساعت 21 الی 23 پخش می شود. این برنامه این هفته در پردیس سینمایی کوروش منتشر شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا