بین الملل

هیئت رژیم صهیونیستی امروز به پاریس می‌رود/ طرح نتانیاهو برای «بعد از جنگ»

رسانه‌های عبری گزارش دادند هیئتی از رژیم صهیونیستی امروز برای مشارکت در نشست پاریس به فرانسه می‌رود.

به گزارش تی تی آنلاین، رسانه‌های عبری گزارش دادند:  کابینه بنیامین نتانیاهو با اعزام هیئتی از اسرائیل برای شرکت در مذاکرات درباره آتش‌بس در غزه به پاریس موافقت کرد.

روزنامه یسرائیل هیوم به نقل از مسئولان صهیونیست نوشت: واشنگتن بر اسرائیل برای شرکت در نشست پاریس فشار زیادی آورد.

قرار است نشست پاریس امروز(جمعه) با مشارکت مسئولانی از آمریکا، قطر، مصر و رژیم صهیونیستی برگزار شود.

هیئت رژیم صهیونیستی شامل دیوید بارنی، رئیس موساد، رونین بار، رئیس شاباک و نیتسان آلون، مسئول پرونده اسرا است.

ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا)، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر قطر و عباس کامل، رئیس اطلاعات مصر در این مذاکرات شرکت می‌کنند.

منابع امنیتی اسرائیلی گزارش دادند کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به هیئت اسرائیلی اختیار برگزاری مذاکرات را داده است.

قبلا در مذاکرات قاهره نتانیاهو به هیئت اسرائیلی دستور داده بود که در جلسات مذاکرات تنها گوش کنند و هیچ گفتگویی انجام ندهند.

در این راستا، جان کربی، سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه اعلام کرد که مذاکرات برت مک گورک، فرستاده رئیس جمهور آمریکا به منطقه با مسئولان مصری در قاهره و مسئولان اسرائیلی در اراضی اشغالی خوب بوده است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو سندی را درباره سیاست رژیم صهیونیستی برای «روز بعد از جنگ» به کابینه ارائه کرد که شامل بند بستن آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی(آنروا) با آژانس‌های بین‌المللی دیگر است.

این سند همچنین شامل ایجاد منطقه امنیتی در نوار غزه در مجاورت با شهرک‌های اسرائیلی و ابقای نیروهای اسرائیلی در مرزهای جنوبی بین غزه و مصر است.

به گفته منابع کابینه با سند نتانیاهو موافقت نکرده است.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا