بین الملل

واکنش نتانیاهو به انتقاد رئیس‌جمهور آمریکا از سیاست‌های او

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به انتقاد جو بایدن از سیاست و رویکرد خود واکنش نشان داد و تاکید کرد وی اشتباه می‌کند.

به گزارش تی تی آنلاین، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه رسمی «کان» در واکنش به اظهارات «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا که از سیاست‌های او انتقاد کرده بود، گفت: اگر بایدن گمان می‌کند که سیاست‌های من علیه اکثریت اسرائیلی‌هاست یا به منافع اسرائیل لطمه می‌زند، اشتباه می‌کند.

نتانیاهو مدعی شد اکثر صهیونیست‌ها اقدامات کابینه را در «نابودی» گردان‌های باقیمانده جنبش حماس تایید می‌کنند.

وی در ادامه ادعا کرد: اکثریت قریب به اتفاق اسرائیلی‌ها از نظر من در رد هرگونه تلاش برای تحمیل یک کشور تروریستی فلسطینی بر ما حمایت می‌کنند.

نتانیاهو همچنین گفت آخرین کاری که رژیم صهیونیستی باید انجام دهد آوردن تشکیلات خودگردان فلسطین به غزه است.

بایدن بامداد یکشنبه در گفتگو با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» ضمن انتقاد از رویکرد نتانیاهو گفته بود: اقدامات فعلی نتانیاهو بیشتر به اسرائیل ضرر می‌رساند تا سود آن.

رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه گفته بود: اسرائیل نمی‌تواند ۳۰ هزار فلسطینی را به دلیل تعقیب حماس بکشد.

وی در اظهارات متناقضی گفته بود: نتانیاهو حق دارد از اسرائیل محافظت کند و به حمله به حماس ادامه دهد اما او باید نسبت به جان بی‌گناهانی که کشته شده‌اند توجه بیشتری می‌داشت.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنان خود بر حمایت نظامی و تسلیحاتی از رژیم صهیونیستی تاکید کرده بود.

انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا