اجتماع و خانواده

وجود ۱۲۰۰ معتاد متجاهر در لرستان

تی تی آنلاین/ لرستان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: حدود دویست ماده مخدر در استان معتاد داریم و در جاده ها از مسئولان می خواهیم ما را جمع آوری و درمان کنند.

اردشیر صفاپور در دومین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان اظهار داشت: در جلسه گذشته چندین مصوبه داشتیم که برخی از آنها تدوین شد که برخی از آنها باید تا سال تکمیل شود.

وی ادامه می دهد: سه کمیسیون قضایی و قضایی علاوه بر منابع فرهنگی برگزار شده است.

صفاپور بیان کرد: 16 دستگاه خودرو از سوی سازمان های کاشف اهدا شده و در جشنواره آموزش بهداشت جوانان شرکت کرده ایم.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به حضور دانشجویان دانشگاه لرستان در زمینه آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: در حوزه رو به رشد سایبری ها را در سه موضوع مختلف اجرا کرده ایم.

وی ادامه می دهد: دلیل اصلی که باید پیگیری کنیم استفاده از ظرفیت خیرین است که متاسفانه در استان ما وجود دارد و باید در این زمینه تلاش کنیم.

صفاپور اعلام کرد: با یکی از خیرین مشهدی گفت وگویی داشتیم که قول حضور در استان را داد.

وی با اشاره به مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفت: با درمان املاک تجاری معتاد به مواد مخدر سر و کار داریم.

این مسئول ادامه داد: هدف حمایت از زندگی این است که در آموزش و پرورش انجام شود و برای همه اقشار جامعه به ویژه آموزش و پرورش که زیربنای آموزش و پرورش و رفاه جامعه است، اهمیت روزافزونی دارد.

صفاپور درباره تکمیل و نصب مراکز ماده 16 و تبصره 2 در لرستان گفت: یک مرکز ماده 16 برای مردم در وسط استان داریم که زیر نظر ایمنی است، مرکز کرامت زیر نظر است. یک باب ولایی و یک تفسیر مرکز». ما دو قانون ذیل ماده 16 برای زنان نامحرم در مرکز استان داریم.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: در سال 91 مرکز شهرک نور بابا عباس افتتاح شد که حدود هفت هکتار زمین است که از سوی شورای استان به ما واگذار شده است.

وی افزود: حدود سیصد جادوگر معتاد در استان داریم و در جاده های شهری می خواهیم پلیس و پلیس استان ما را جمع آوری و درمان کنند.

صفاپور گفت: ما منابع ملی را مصرف می کنیم فقط یک ارزیابی از منابع استانی دریافت نکرده ایم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا