ورزش

وحدت حوزه و دانشگاه مرجعیت علمی را کامل می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، سید حسن هاشمی در نشست تخصصی هم اندیشی حوزه و دانشگاه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: در سال 1380 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی حوزه و دانشگاه آزاد شد. مجمع و دانشگاه دو نهاد مقدس با هدف توسعه و پیشرفت ملی و ساختن جامعه مدنی در راس قرار دارند و مهمترین بخشی که به مرجعیت علمی دست می یابد، وحدت حوزه و دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: یکی از اهداف اساسی نظام مقدس اسلامی که تاکنون توسط امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری آشکار شده، نفوذ علمی کشور است. پیوستگی، اصالت و هم افزایی روزافزون دو مؤسسه مقدس حوزه و دانشگاه، آثار و برکات فراوانی را در بخش‌های مختلف بر جامعه می‌گذارد و بستری را برای پیوند متعالی ارزش‌ها و نیازهای جامعه فراهم می‌کند. لطفا بیشتر بخوانید)

حوزه و دانشگاه باید به صورت افقی حرکت کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی همچنین به ابعاد و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و گفت: حوزه و دانشگاه باید در افقی هماهنگ و هماهنگ حرکت کنند. مجامع هم اندیشی که برای تقویت وحدت حوزه و دانشگاه برگزار می شود، همکاری حوزه و نهادهای دانشگاهی بیرجند بسیار خوب و موثر بوده است. یک لینک معتبر .

علی ذوالم تاکید کرد: در گام دوم انقلابتمدن نوین اسلامی، تمدنی است که نیاز به تفکر محوری دارد و به تفکر محوری نیز نیاز دارد و به اندازه تفکر در وحدت حوزه و دانشگاه اهمیت دارد. ایشان سعی دارند در بحث های علمی حوزه و دانشگاه به وحدت معرفتی برسند.

حوزه و دانشگاه معلم جامعه هستند

جانشین نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی وی همچنین گفت: سمینارها و دانشگاه ها نهادهایی هستند که واقعاً مغز جامعه متفکر هستند و اتحاد آنها دلیلی برای یکپارچگی انرژی و پیشرفت و توسعه منطقه است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده ادامه داد: استکبار ستیزی یکی از مهمترین ارکان وحدت حوزه و دانشگاه است. ارتباط اجتماعی قوی بین مهد و دانشگاه در جامعه، تهدیدها و چالش‌هایی را که در فرآیند توسعه و اقتدار عمومی به وجود می‌آیند، افزایش داده و مانع آن می‌شود.

حجت الاسلام مرتضی مرادی، دبیر میثاق وحدت حوزه و دانشگاه در استان خراسان جنوبی نیز به سلسله نشست های وحدت حوزه و دانشگاه و برنامه های دبیرخانه در سال آینده پرداخت.

حد گزارش شده / 4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا