فرهنگ و هنر

وقتی عبدالرحیم جعفری کتاب‌ها را روی سرش حمل می‌کرد

خاطره THOMAS رحیم جعفری از نیاکان ما در روزهایی که سر خود را بسته های سنگین کتاب قرار داده و 10 شیلینگ حقوق می گیرد.

به گزارش تی تی آنلاین ، عبدالرحیم (تقی) جعفری ، بنیانگذار فقید انتشارات دانشگاه امیرکبیر ، در کتاب خود نوشت: “رحیم جعفری توماس در صبح جستجو گفت که نظر او در روزنامه روزبهان چاپ شده است ، می خواهد بهشت ​​علیجان روستای ناصر خسرو روستای عربها روابط. و مطبوعات پامنار دست به دست كتاب ها زدند ، آنها را در پسر قند بستند ، بسته را با كمك پرسنل بالای سرم گذاشتند و دو كیلومتر راه رفتند. گاهی اوقات در جاده ها ، و برای كشتن من تلاش كردیم تا از رهگذران درخواست كمك كنم: “ای ، به من کمک کن تا آن را از بسته سرم بیرون بیاورم “و” پروردگارا ، کمکم کن تا این بسته را روی سرم بگذارم. ” وزن سیم پیچیده شده در اطراف کابینت ظرف ، قند و اثری از مو در موهای من رشد می کند از طریق دستگاه ساخته شده است. کسانی که بسته های سنگین حمل می کردند شاید به این دلیل بود که یک چشم ناراحتی پیدا کردم و بعد از سالها بیماری. بعد از یک ماه ، من تعیین کردم حقوق یکی از دهه سلطنتی است؟ کمتر از یک سال بعد ، وقتی که صبر برنامه هایم نشان می دهد ، با وجود قد و قامت کوچکی که دارم اما از نظر تجربی ، “ورق می زنم”. “من چند تکه آجر زیر پاهایم گذاشتم ، بنابراین نتوانستم آن را از بالای سیلندر روی ماشین و ورق چاپ شده بردارم و آن را روی میز کنار سیلندر قرار دهم.”

“چراغ ها چشم هستند” در صفحات خواندن کلمه گروه آکادمی علوم پارسی ، خاطره ای که با سالگرد درگذشت عبدالرحیم جعفری (4 اکتبر) به اشتراک گذاشته شده است.

عبدالرحیم (طاق) جعفری در سوم نوامبر 1298 در تهران متولد شد. او پسرش را رها کرده بود و یک ماه بعد سرانجام او را بلاعوض گرفتند ، کارگری که 10 روز کامل از چاپخانه علمی استخدام شد. جعفری پس از سالها در سال 1328 نیز تصمیم به تأسیس یک م publishingسسه انتشاراتی تأسیس امیرکبیر ویرجینالیا گرفت. وی “ستا” ، “مدرسه اصلی” و “دیدار” از جلال ، از احمد ، “تو” را در اصلاحیه “آنچه من می دانم” مرتضی کیوان ترجمه از “تاریخچه” صافری ترجمه شده توسط حسن ، كتاب های عبدالحسین زرین كوب “تاریخ علم” ترجمه شده توسط حسن و صفاری “شرح تاریخ” در پرویز شهریاری به مهمترین ویرجینالیای امیرکبیر بازگردانده شد.

عبدالرحیم جعفری در 4 اکتبر 2015 درگذشت.

پیام آخر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا