بین الملل

ونزوئلا: تحریم‌های آمریکا در دوران کرونا با هدف تغییر رژیم است

معاون وزیر خارجه ونزوئلا گفته است كه تحریم های یك جانبه ایالات متحده در نتیجه فاجعه كرونا تنها یك هدف دارد: تغییر رژیم.

به گزارش اسپوتنیک ، کارلوس ران مارتینز ، معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا در امور خارجه آمریكا اظهار داشت كه تحریم های ایالات متحده علیه ونزوئلا با هدف فشار آوردن به رهبری آمریكا انجام شده اما در میان گسترش تاج همه جا. رژیم در این کشور در حال تغییر است.

وی همچنین گفت كه آمریكا عملیاتی نظامی را آغاز كرده است ، بزرگترین منطقه در 10 سال گذشته ، “نه تنها برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر در كشور ، بلكه فشار بیشتری به ما وارد می كند.” او می پذیرد. وی همچنین گفت که تحریم های ایالات متحده “شیوع جهانی” در هنگام وقوع تاج کرونا بود.

معاون وزیر خارجه ونزوئلا گفت: “همه ما می دانیم که هدف دشمن در این اقدامات بدون شک تغییر رژیم کشور است.”

مجلس سنا در نامه ای به مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا و وزیر امور خارجه ، استیون منوچهر ، خواستار كاهش تحریم ها برای چندین كشور به ویژه ونزوئلا و ایران شد.

در ماه آوریل ، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR) اعلام کرد که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد از آمریکا خواسته اند که برای اطمینان از منابع بهداشتی و پزشکی و کمکهای بشردوستانه ، تحریم های اقتصادی را در چندین کشور اعمال کند. برای از بین بردن coronavirus در میان بحران گسترده.

به گفته دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ، ایالات متحده بارها و بارها از کاهش یا لغو تحریم های یکجانبه خودداری کرده است ، که این امر باعث کاهش مقاومت و کارایی سایر کشورها در مقابله با این ویروس می شود. چشم پوشی از کمکهای بشردوستانه اعلام شده توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده در تاریخ 1 آوریل 2016 روند دشوار و شرایط پیچیده برای دستیابی به تجهیزات پزشکی از کشورهای دارای مجوز را تسهیل نمی کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا